Udany start snowboardzistów

Drużyna AZS SGH wygrywa klasyfikację drużynową kobiet USP - na podium kolorowa fotografia

Po wielu latach przerwy reprezentacja SGH zaliczyła udany powrót do akademickiego ścigania na jednej desce. Z dumą informujemy, że zarówno żeńska, jak i męska część naszego teamu stanęła na podium w klasyfikacji drużynowej uczelni społeczno-przyrodniczych podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Do sukcesów narciarzy przez ostatnie lata zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale okres świetności sekcji snowboardowej pamięta już tylko garstka najbardziej doświadczonych członków AZS-u. Za duże osiągnięcie uznaliśmy zatem już fakt, że po kilkuletniej przerwie w barwach AZS SGH udało się zebrać wystarczającą liczbę zawodniczek i zawodników, aby nasza reprezentacja miała szansę zdobyć punkty w klasyfikacji drużynowej.

Banked slalom kobiet w typie USP i brązowy medal dla Alicji Paszkiewicz - kolorowa fotografia

Banked slalom kobiet w typie USP i brązowy medal dla Alicji Paszkiewicz

Wśród kobiet indywidualnie najlepiej wypadła Alicja Paszkiewicz, która wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji USP w banked slalomie. Wszystkie nasze reprezentantki spisały się jednak na medal (poza Alicją reprezentowały nas: Marta Nawrocka, Helena Jethon oraz Natalia Pstrągowska), wygrywając klasyfikację drużynową USP!  

Zdecydowanym liderem wśród męskiej ekipy SGH był Jakub Kotowski, który zdobył brązowy medal w slalomie gigancie oraz srebrny w banked slalomie (oba w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych). Osiągnięte wyniki zaskoczyły nawet samego Kubę – po skończonym starcie w slalomie gigancie wrócił do hotelu, gdyż nie spodziewał się, że przypadnie mu w udziale miejsce na podium, i nie czekał na dekorację. Dodatkowo, nasza męska reprezentacja (oprócz Kuby w jej skład weszli: Krzysztof Kwiatkowski, Bartosz Wywiał, Wiktor Andrzejewski, Kacper Ostrowski oraz Tymoteusz Nowak) zajęła 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej USP.
To był zdecydowanie piękny powrót na snowboardowe „salony” AMP. Gratulujemy całej naszej snowboardowej reprezentacji i trzymamy kciuki, aby jej dobra passa była kontynuowana w kolejnych sezonach!

MAGDALENA BRYK, członek zarządu AZS SGH

FOT. ARCHIWUM ORGANIZATORA AMP