Szybcy jak nigdy!

Akademiccy Mistrzowie Polski w Biegach Przełajowych.

Po wygranej klasyfikacji drużynowej Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych na Akademickich Mistrzostwach Polski nasi przełajowcy po raz kolejny zdeklasowali konkurencję i obronili tytuł drużynowego Akademickiego Mistrza Polski w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych.

W sezonie 2018/2019 stołeczni AZS-iacy rywalizowali o miano Akademickich Mistrzów Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych, zbierając punkty podczas trzech rzutów, a właściwie biegów eliminacyjnych. Nasi reprezentanci dzielnie walczyli w każdym rzucie, dzięki czemu wielu z nich zanotowało wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej. Na słowa uznania zasługuje zwłaszcza Magdalena Nitka, która została Akademicką Wicemistrzynią Warszawy i Mazowsza, a także Małgorzata Babraj i dr Michał Bernardelli, którzy zajęli 4. miejsca w końcowej klasyfikacji. W pierwszej „dziesiątce” zostali też sklasyfikowani: Grzegorz Pieńkosz (6. miejsce), Anna Milińska-Tymendorf (7. miejsce), Rafał Pieńkosz (9. miejsce) oraz Kacper Dziewicki (10. miejsce).

Od lat reprezentacja SGH prowadzona przez Witolda Dżonia pokazuje moc i klasę w „drużynówce”. Tak było i w tym sezonie – nasi panowie wygrali klasyfikację drużynową, a reprezentacja pań zajęła 2. miejsce, ustępując jedynie reprezentantkom Uniwersytetu Warszawskiego.

Nic więc dziwnego, że do Supraśla, gdzie w tym roku toczyła się walka o medale Akademickich Mistrzostw Polski, nasza reprezentacja jechała z bojowym nastawieniem. Panie ścigały się na dystansach 3 km i 6 km, a panowie na dystansach 4,5 km i 9 km. Indywidualnie najlepiej z naszych reprezentantów spisał się będący od lat podporą sekcji biegów przełajowych dr Michał Bernardelli. Prezes AZS SGH i kierownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu SGH dystans 9 km pokonał w czasie 31:22, dzięki czemu zdobył srebrny medal w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych. Jednocześnie dr Bernardelli zajął bardzo dobre 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pozostali nasi reprezentanci: bracia Rafał i Grzegorz Pieńkosz na dystansie 4,5 km oraz Konrad Taber, Jakub Kozak, Jakub Podemski i Jan Walczak na dystansie 9 km również pobiegli bardzo dobrze, co pozwoliło obronić 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej uczelni społeczno-przyrodniczych i zająć historyczne 9. miejsce w generalnej klasyfikacji drużynowej!

Reprezentacja pań w składzie: Anna Milińska-Tymendorf, Magdalena Nitka, Julia Ziółkowska, Olga Patoka, Julia Stefaniuk i Małgorzata Babraj w klasyfikacji drużynowej uczelni społeczno-przyrodniczych uplasowała się na najboleśniejszym dla sportowca 4. miejscu.

Naszym przełajowcom gratulujemy i życzymy równie udanego sezonu na stadionie!