Narciarze SGH Akademickimi Wicemistrzami Polski!

Andrzej Dziedzic – czwarty zawodnik Akademickich Mistrzostw Polski w gigancie- kolorowa fotografia

W pierwszych dniach marca 2021 r. reprezentacja AZS SGH ścigała się o miano najlepszych narciarzy wśród studentów

Po ubiegłorocznym odwołaniu AMP w Narciarstwie Alpejskim w tym roku nasi narciarze powrócili do akademickiego ścigania głodni rywalizacji i sukcesów. Na te ostatnie nie trzeba było długo czekać. Wśród przedstawicielek płci pięknej najlepiej spisała się Olga Kruczek, która indywidualnie sięgnęła po srebrny medal w slalomie w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych (USP).  Dodatkowo nasze panie (poza Olgą reprezentowały nas Zofia Dulczewska, Katarzyna Kudlek i Julia Morlak) finalnie zajęły 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej USP.

Andrzej Dziedzic – czwarty zawodnik Akademickich Mistrzostw Polski w gigancie - kolorowa fotografia 	Na zdjęciach: Andrzej Dziedzic – czwarty zawodnik Akademickich Mistrzostw Polski w gigancie. Bartłomiej Wawak na trasie giganta.

Panowie, którzy kilka tygodni wcześniej zdominowali rywalizację podczas Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza (zdobywając 4 na 6 medali indywidualnych oraz pewnie zwyciężając klasyfikację drużynową), podeszli do sprawy ambitnie i jeszcze podczas eliminacji pokazali, że będą się liczyć w czołówce. Największe nadzieje pokładaliśmy w Andrzeju Dziedzicu (8. zawodnik na ostatniej uniwersjadzie w supergigancie) – choć po pierwszych przejazdach finałowych zajmował medalowe pozycje w obu konkurencjach, ostatecznie znalazł się na najgorszym dla sportowca 4. miejscu w gigancie (w klasyfikacji generalnej), a w slalomie nie udało mu się ukończyć drugiego przejazdu. Bardzo dobrze spisał się Mateusz Rewerelli, który kilka dni wcześniej zajął 2. miejsce w slalomie równoległym będącym preludium do AMP. Mateusz rywalizację w gigancie zakończył na bardzo dobrym, 9. miejscu w klasyfikacji generalnej. Dzięki temu w klasyfikacji USP w tej konkurencji dwa najcenniejsze medale trafiły do reprezentacji AZS SGH: złoty medal zawisł na szyi Andrzeja, a srebrny – Mateusza. Po nieukończeniu drugiego przejazdu przez Andrzeja popularny Teo okazał się być naszym najlepszym zawodnikiem w slalomie. Finalnie w klasyfikacji generalnej zajął wysokie 12. miejsce, które dodatkowo okrasił złotym medalem w klasyfikacji USP. Po nieudanym starcie w gigancie bardzo dobrze w slalomie zaprezentował się Bartłomiej Wawak, zajmując 15. miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając przy tym srebrny medal w klasyfikacji USP.

Andrzej Dziedzic i Mateusz Rewerelli, czyli dwaj najlepsi zawodnicy giganta w klasyfikacji USP na podium - kolorowa fotografia

Andrzej Dziedzic i Mateusz Rewerelli, czyli dwaj najlepsi zawodnicy giganta w klasyfikacji USP

Nic więc dziwnego, że nasi panowie (poza Bartkiem, Andrzejem i Mateuszem reprezentowali nas Piotr Sypuła, Mikołaj Reiter, Michał Marcińczyk oraz Piotr Kubica) wygrali klasyfikację drużynową uczelni społeczno-przyrodniczych i z niecierpliwością czekali na rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zdecydował JEDEN! punkt (905 do 904) i narciarze Wielkiej Różowej musieli uznać wyższość AWF Kraków, tym samym zdobywając historyczne drużynowe wicemistrzostwo Polski!

Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych sezonach!

FOT. MICHAŁ SZYPLIŃSKI (SKIFOTO.PL), NTN SNOW & MORE