Medale na AMP w Kicboxingu

Marta Pawlikowska i Filippos Filippidis

NA AKADEMICKICH MISTRZOSTWACH POLSKI W KICKBOXINGU MARTA PAWLIKOWSKA I FILIPPOS FILIPPIDIS, STUDENCI SGH, ZDOBYLI ŁĄCZNIE CZTERY MEDALE.

AMP odbywały się od 6 do 7 maja 2023 roku. Zawodnicy mieli możliwość startowania w czterech formułach – Pointfighting, Kick Light, Full Contact oraz K1. Marta oraz Filippos walczyli w dwóch z czterech dostępnych kategorii – Pointfighting oraz Kick Light. Marta Pawlikowska zdobyła złoty medal w Pointfighting oraz srebrny w Kick Light (kat. do 55 kg), natomiast Filippos Filippidis wywalczył dwa złote medale w tych samych formułach (kat. do 94 kg).

Marta Pawlikowska to utytułowana zawodniczka Polskiego Związku Kickboxingu. W latach 2013–2019 była członkinią Kadry Narodowej w Kickboxingu, reprezentowała kraj w takich zawodach jak mistrzostwa świata czy Europy. W 2018 r. zdobyła wicemistrzostwo świata w formule Full Contact (do 52 kg), natomiast w 2019 r. podczas Mistrzostw Europy w Gyor (Węgry) sięgnęła po złoty krążek w tej samej formule. Aktualnie Marta przygotowuje się do Akademickich Mistrzostw Europy.

Filippos Filippidis jest początkującym zawodnikiem w kickboxingu, głównie zainteresowanym formułami planszowymi, jednak ma już duże doświadczenie nabyte poprzez lata startów w Teakwon-Do ITF. Od 2019 r. jest nieprzerwanie członkiem Kadry Narodowej w tej dyscyplinie i reprezentuje Polskę na turniejach międzynarodowych. Na swoim koncie ma liczne tytuły takie jak Mistrzostwo Polski czy liczne medale mistrzostw Europy.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy im kolejnych sukcesów!  


MARTA PAWLIKOWSKA, studentka II roku globalnego biznesu, finansów i zarządzania (Governance) na studiach stacjonarnych I stopnia