Gdy umiesz łapać wiatr w żagle

gazeta_351_gdy_umiesz

Koniec roku akademickiego to moment, na który czekają wszyscy studenci, ale żeglarze poza upragnionymi wakacjami mają jeszcze jeden powód do radości – wyjazd do legendarnych Wilkas na Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie.

Sekcja żeglarska jest zdecydowanie jedną z najbardziej utytułowanych sekcji AZS SGH. Co roku nasi reprezentanci walczą o najwyższe cele i meldują się na podium zarówno Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, jak i Akademickich Mistrzostw Polski. Nie inaczej było i tym razem – z ostatnich AMP sekcja żeglarska wróciła z trzema medalami.

Po raz kolejny najlepsza w barwach AZS SGH okazała się załoga Omegi POL252 Mastercard w składzie Maksymilian Jabłecki – sternik, Filip Nurkowski i Michał Sawicki – załoganci. Nasz sternik w ubiegłym roku został Akademickim Wicemistrzem Polski w klasyfikacji generalnej, nic więc dziwnego, że w tym roku liczyliśmy na równie dobry rezultat. Ostatecznie załoga Omegi POL252 Mastercard zajęła bardzo dobre V miejsce w klasyfikacji generalnej, sięgając przy tym po złoty medal w klasyfikacji USP.

Ponadto w klasyfikacji drużynowej wraz z załogą Omegi Lotto POL178 z Maciejem Nowarą za sterem oraz Karoliną Mikulec i Danielem Halickim jako załogantami nasza reprezentacja sięgnęła po brązowy medal w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski (walczyło 69 załóg z 31 uczelni)! Dodatkowo reprezentacja AZS SGH zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej uczelni społeczno-przyrodniczych.

Gratulujemy naszym medalistom oraz trenerowi Krzysztofowi Staniszewskiemu.