Debiut na 5+

Piłkarze AZS SGH wygrali w klasyfikacji USP i zajęli 8 miejsce w całym turnieju

W jesiennym numerze z dumą informowaliśmy, że AZS SGH po raz pierwszy znalazł się na liście organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski i to w dodatku aż dwukrotnie – jako organizator półfinałowego i finałowego turnieju piłki nożnej mężczyzn.

Gdy kurz po obu turniejach już opadł, z dumą możemy powiedzieć, że daliśmy radę.

Turniej półfinałowy, w którym brało udział dziewięć drużyn, w tym pięć z Warszawy, trzy z Łodzi i jedna z Olsztyna, był prostszy z perspektywy organizacyjnej i dlatego też był traktowany jako turniej „na przetarcie”. Tu nie było oficjalnych dekoracji, wizytacji władz uczelni i Zarządu Głównego AZS, a głównym celem każdej z drużyn był awans do turnieju finałowego. Dla nas jako organizatorów celem była sprawna organizacja i „dotarcie się” jako zespołu. Oba te założenia udało się zrealizować.

Turniej finałowy jako nasz główny cel organizacyjny w sezonie planowaliśmy od września 2022 r. Poza najważniejszymi kwestiami, jak wynajem obiektu, hotelu czy dobór odpowiedniej obsady sędziowskiej staraliśmy się zadbać o każdy szczegół, z pięknymi statuetkami, szpalerem cheerleaderek i zdrowymi przekąskami dla uczestników. Jako pierwsi zorganizowaliśmy uroczyste otwarcie turnieju, podczas którego wybrzmiał hymn akademicki Gaudeamus Igitur, a na przepięknym podium puchary wręczał rektor Piotr Wachowiak.

Na finalistów czekał szpaler cheerleaderek z sekcji aerobiku

Na finalistów czekał szpaler cheerleaderek z sekcji aerobiku

W obu organizowanych przez nas turniejach brał udział m.in. kapitan drużyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie Mahamadou Bah. Jego drużyna, „czarny koń” tych zawodów, zajęła historyczne drugie miejsce w całym turnieju. Jeden z zawodników UWM Olsztyn tak skomentował zawody: „(…) organizacyjnie wszystko było top – od samego początku do ostatniego meczu i oprawy finałowej, a także podczas ceremonii medalowej. Ten finał na pewno zostanie w naszej pamięci na długo”.

W podobnym tonie wypowiedział się odpowiedzialny za oba turnieje trener naszych piłkarzy dr Marcin Stachowicz: „Myślę, że wszystko wyszło na topowym poziomie, jak były pożary, to szybko je gasiliśmy. Dla mnie najważniejsza jest opinia uczestników, a tu zewsząd płyną do nas pochwały. Jako zespół spisaliśmy się świetnie. Był to zdecydowanie udany debiut organizacyjny naszego klubu, a poprzeczka na kolejne lata została zawieszona bardzo wysoko”.

Na pochwałę zasłużyli również piłkarze. Zawodnicy SGH jako jedyni wygrali oba mecze fazy grupowej pierwszego dnia rozgrywek i jako pierwsi wywalczyli awans do fazy pucharowej. Finalnie nasza drużyna została sklasyfikowana na ósmym miejscu, zwyciężając w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych, czym powtórzyła wyczyn sprzed roku. Piłkarzom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jako zespół organizacyjny meldujemy wykonanie zadania na piątkę z plusem.

Partnerami turnieju byli Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, PZU, Decathlon oraz Republika Smakoszy.  


MAGDALENA BRYK, członek zarządu AZS SGH

Fot. Marcin Selerski (Marcin.biz)