Citius, altius, fortius!

gazeta_351_cutius_altius

Łacińskie „szybciej, wyżej, mocniej” to nie tylko motto olimpijskie, ale także dewiza zawodników naszej sekcji lekkoatletycznej. Specjaliści od „królowej sportu” rok w rok pokazują, dlaczego ta dyscyplina zasługuje na takie miano, przy okazji przysparzając nam wielu powodów do dumy.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce to największa impreza w kalendarzu AMP. W tym roku w Łodzi o medale walczyło ponad 1200 lekkoatletów reprezentujących aż 84 uczelni! Panie rywalizowały ze sobą w 17 konkurencjach, a panowie w 18. Ponadto w tym sezonie zdecydowano się na powrót do formuły sprzed lat i połączono Akademickie Mistrzostwa Polski z mistrzostwami Polski AZS, co oznaczało, że studenci z klubów uczelnianych rywalizowali z wyczynowymi zawodnikami trenującymi w klubach AZS. Tych ostatnich nie brakowało, gdyż AMP są uznane za zawody rangi mistrzowskiej, w których można wypełnić minimum na największe imprezy lekkoatletyczne na świecie.

Biorąc pod uwagę rozmiar zawodów, jeszcze bardziej cieszą wyniki naszych lekkoatletów: trzy złote, trzy srebrne i pięć brązowych medali w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych!

Wszystkie złota zdobyły nasze panie. Najszybsza zawodniczka AZS SGH Natalia Duchnowska nie miała sobie równych na dystansach 100 i 200 m. Trzeci złoty krążek zdobyła nasza specjalistka od rzutu dyskiem – Magdalena Bryk. Na liście medalistów najczęściej pojawiało się nazwisko PIEŃKOSZ. Nasi bliźniacy zdobyli łącznie aż pięć medali! Bracia zdominowali bieg na 1500 metrów oraz stanowili połowę składu srebrnej sztafety 4x400 m (w której pobiegli również Jakub Kozak oraz debiutant – Jan Walczak). Dodatkowo Rafał Pieńkosz zdobył srebro na dystansie 800 m, a jego kolega ze sztafety, Jakub Kozak, brąz. Na starcie nie mogło zabraknąć utytułowanego weterana tych zawodów. Doktor Michał Bernardelli spędził na AMP trzy godziny, ale to w zupełności wystarczyło na zdobycie brązowego medalu na 3000 m. Listę naszych medalistów zamknęli dwaj panowie, którzy wywalczyli brązowe medale w konkurencjach technicznych – Dominik Bielecki był trzeci w skoku w dal, a Daniel Jamiołkowski zdobył brąz w rzucie dyskiem!

Medalistom gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wspólne treningi pod czujnym okiem trenera Witolda Dżonia!