Brązowa medalistka Uniwersjady odebrała gratulacje od władz SGH

młoda kobieta i mężczyzna w gabinecie; obok męzczyzna wręcza dyplom

Brązowa medalistka Uniwersjady, Aleksandra Śmiech, odebrała gratulacje od rektora SGH Piotra Wachowiaka i prorektora ds. rozwoju Romana Sobieckiego. Studentka SGH 5 sierpnia br. zdobyła brąz w rzucie młotem na Uniwersjadzie w Czengtu (Chengdu) w środkowych Chinach. To historyczny wyczyn.

Panią Aleksandrę wyprzedziły dwie Chinki.

W najlepszej próbie Aleksandra Śmiech rzuciła młot na odległość 68,65 m, zdobywając historyczny brązowy medal Uniwersjady – najważniejszych zawodów dla studentów sportowców.

„Bardzo się cieszę z medalu. Wiele to dla mnie znaczy. Bardzo ciężko na to pracowałam. Ostatnie lata nie były łatwe, bo ogólnie było dużo kontuzji i nie wszystko szło po mojej myśli. A ten sezon jest naprawdę wyjątkowy. Do tej pory wszystkie cele udaje się zrealizować. Jednym z nim był medal Uniwersjady, który udało się zdobyć, więc jestem bardzo zadowolona” – powiedziała Aleksandra Śmiech Gazecie SGH.

Polski Związek Lekkiej Atletyki powołał Aleksandrę Śmiech na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie, które rozpoczynają się 19 sierpnia.

Spytania o szanse w Budapeszcie, studentka SGH powiedziała:

„Bardzo chciałabym dostać się do finału, ale myślę, że będzie ciężko. Stawka jest wysoka; inne zawodniczki są na bardzo wysokim poziomie. Będzie ciężko, ale będę walczyć. Zrobię, co w mojej mocy, i zobaczymy”.

10 sierpnia br. nasza sportsmanka odebrała gratulacje od rektora Wachowiaka i prorektora Sobieckiego.

czworo osób siedzi przy okrągłym stole

W spotkaniu wziął też udział kierownik Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, dr hab. Michał Bernardelli, prof. SGH.

Cieszę się, że Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zalicza się do grona najlepszych uczelni, również w obszarze sportu. Rok akademicki 2022/2023 jest pod tym względem przełomowy. SGH dołączyła do prestiżowego grona organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski. Naszym reprezentantom udało się zakwalifikować na Akademickie Mistrzostwa Europy i Akademickie Mistrzostwa Świata. W klasyfikacji Uczelni Społeczno-Przyrodniczych po raz pierwszy w historii stanęliśmy na podium. Kiedy wydawało się, że ten obfitujący w sukcesy rok nie może być lepszy, Aleksandra Śmiech zdobyła dla Polski oraz naszej Alma Mater medal uniwersjady w Chengdu w konkurencji rzutu młotem - powiedział Gazecie SGH prof. Bernardelli.

Jestem dumny z osiągnięć wszystkich naszych studentek i studentów, ale przede wszystkim z tego, że są oni namacalnym dowodem na możliwość łączenia nauki i sportu na wysokim poziomie. Uczelnia stwarza najlepsze możliwe warunki do rozwoju takich osób jak Aleksandra Śmiech, a oni odwdzięczają się nam, będąc wymarzoną wizytówką w postaci wykształconych i wysportowanych członków pokolenia, które zazwyczaj utożsamiane jest z ekranami komputerów i telefonów komórkowych.

Jednocześnie zachęcam wszystkich do trzymania kciuków za naszą mistrzynię, która już za kilkanaście dni będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce oraz za jej kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Aleksandra Śmiech studiuje w SGH na drugim roku studiów magisterskich kierunek E-biznes, specjalizację marketing internetowy.

Pani Olu, gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za udany start w nadchodzących zawodach.