Wolontariusze-opiekunowie rodzin z Ukrainy przyjętych w SGH

Wolontariusze rodzin z Ukrainy przyjętych w SGH zdjęcie

W akademikach SGH jest coraz więcej rodzin z Ukrainy, które potrzebują wsparcia w życiu codziennym. Szukamy wolontariuszy-opiekunów, którzy będą w kontakcie z wybraną rodziną, spytają o jej potrzeby, udzielą informacji, pomogą w formalnościach, pokażą możliwości, które daje SGH oraz organizacje pozarządowe i inne instytucje w Polsce, znajdą atrakcje dla dzieci i młodzieży, pójdą na spacer.

Nie jest konieczna znajomość języka ukraińskiego. Mogą zgłaszać się wszyscy, którzy chcą towarzyszyć naszym gościom.

Deklaracja udziału jako wolontariusz-opiekun rodziny z Ukrainy przebywającej w SGH.

Po zakończonym procesie rekrutacji wolontariusz-opiekun będzie kontaktował się z wybraną rodziną i wspierał ją w życiu codziennym.
Ze strony wolontariuszy-opiekunów liczymy na świadome zaangażowanie, odpowiedzialność, poświęcenie, otwartość i wyrozumiałość. Zależy nam na udzielaniu stałego wsparcia, nie na jednorazowym działaniu.

WYCIECZKA DO PAPUGARNI
5 maja wolontariusze wraz z goszczącymi u nas rodzinami z Ukrainy spędzili wyjątkowy czas w Papugarni Carmen, w której można zobaczyć ponad 130 najpiękniejszych papug z całego świata. Radość, która zagościła na twarzach naszych najmłodszych była bezcenna. Spotkanie zorganizowała dr Marta Pachocka koordynatorka akcji „SGH dla Ukrainy”, której bardzo dziękujemy.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK
12 kwietnia nasi ukraińscy podopieczni spędzili wyjątkowy czas w Centrum Nauki Kopernik. Dzięki wizycie w CN Kopernik, które oferuje liczne wystawy i atrakcje, uchodźcy mogli oderwać się od bieżących problemów i w niebanalny sposób spędzić aktywnie czas. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za życzliwość i gotowość wsparcia ze strony CN Kopernik.

WYCIECZKI DO KINA I NA PLACE ZABAW