W „Grosiku” i w „Sabinkach" powstały świetlice dla dzieci z Ukrainy

kolorowe maskotki

W Domu Studenckim „Grosik” i w Domu Studenckim „Sabinki" powstały świetlice dla dzieci z Ukrainy, zakwaterowanych zarówno w DS „Grosik", jak i w DS „Sabinki".

Świetlica w DS "Grosik" została wyposażona w dziecięce mebelki i pufy. Dzięki ludziom dobrego serca, naszym darczyńcom udało się stworzyć miejsce przytulne, usłane małymi poduszeczkami, ale przede wszystkim bogate w dające największe szczęście maluchom kolorowe zabawki: pluszaki, klocki, samochody i inne maskotki.

Ze świetlicy będą mogły korzystać dzieci według potrzeb. W świetlicy będą odbywały się także zajęcia animowane przez naszych studentów-wolontariuszy z Samorządu Studentów SGH.

25 marca br. uruchomiliśmy drugą świetlicę dla ukraińskich dzieci uchodźczych. Tym razem – na wzór świetlicy w DS „Grosik” – przytulna i pełna zabawek sala zabaw została urządzona w DS „Sabinki”. Co więcej, w świetlicy w DS „Sabinki” znajduje się pianino dla dzieci i dorosłych, którym wojna przerwała rozwój pasji czy wykonywanie zawodu pedagoga szkoły muzycznej.

Za wszystkie dary i zaangażowanie bardzo serdecznie dziękujemy.