SGH dla Ukrainy - wsparcie firm

grafika przedstawiająca barwy SGH i flagę Ukrainy i informację o pomocy firm

Firmy Marvipol Development S.A., Lindt&Spruengli, Toyota Motor Poland, Grupa LuxMed, Jeronimo Martins i firma PHU Anstel Z. Stelmaszczyk udzieliły SGH wsparcia finansowego i materialnego w ramach akcji pomocowej dla uchodźców z Ukrainy. Serdecznie za to dziękujemy. Poniżej zamieszczamy szczegóły zaangażowania poszczególnych firm.

Dzięki wsparciu finansowemu zarządu firmy Marvipol Development S.A. nasza uczelnia mogła zakupić najpotrzebniejsze artykuły (materace, koce, pościel) dla uchodźców z Ukrainy, którzy zatrzymują się w naszych akademikach, oraz zorganizować kolejny transport z przejść granicznych do Warszawy. Firma przekazała na ten cel 10 tys. złotych. Ogromnie dziękujemy za to wsparcie.

logo Marvipolu

Od firmy Lindt&Spruengli otrzymaliśmy 10 tys. złotych na cztery lodówki do pokojów zajmowanych przez uchodźców w DS "Grosik".

Dziękujemy za nieocenioną pomoc firmie Toyota Motor Poland za udostępnienie busa Toyota Proace. W ciągu miesiąca wykonaliśmy 23 kursy na granicę z Ukrainą, przejechaliśmy ponad 16 500 km, dostarczając pomoc do punktów recepcyjnych w Horodle, Dołhobyczowie i Hrubieszowie, a także pomagając w transporcie uchodźców do Warszawy. Łącznie z granicy przewieźliśmy ponad 120 osób, spośród których znaczna część znalazła schronienie w naszych domach studenckich. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za to wsparcie.

auto marki Toyota

W weekend 12-13 marca w Domu Studenckim "Grosik" zakwaterowaliśmy rodzinę uchodźców, z której jedna osoba wymagała fachowej opieki medycznej. Specjalistyczną pomoc udało nam się błyskawicznie zorganizować dzięki zaprzyjaźnionemu partnerowi SGH, grupie LuxMed, za co z całego serca dziękujemy.

Biedronka (JERONIMO MARTINS) przekazała pierwsze dary według naszego zapotrzebowania, które zostały dostarczone do punku pomocowego SGH przy granicy. Stała pomoc firmy jest zapewniona dzięki naszej studentce pracującej w Jeronimo Martins.

W ramach dobrej współpracy z firmą VanityStyle – dostawcą kart sportowych FitProfit, udało nam się pozyskać drobne upominki dla naszych małych gości na wydarzenie „II Dzień dla dzieci z Ukrainy w SGH” oraz świetlicę w DS „Grosik”.

Firma PHU Anstel Z. Stelmaszczyk, hurtownia bielizny i rajstop, przekazała SGH nieodpłatnie produkty o wartości ponad 2000 zł na rzecz naszych gości z Ukrainy. Ponadto doceniła działania SGH na rzecz uchodźców i przyznała 15 % rabatu na zakup swych artykułów ze strony https://www.anstel.pl/pl. Przy składaniu zamówienia w notatce lub w wiadomości mailowej wystarczy wpisać WOLONTARIAT SGH. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.