Rektor SGH spotkał się z wolontariuszami-opiekunami rodzin z Ukrainy

4 lipca br. rektor SGH prof. Piotr Wachowiak spotkał się z wolontariuszami-opiekunami rodzin z Ukrainy. W spotkaniu wzięli udział wolontariusze oraz koordynatorki akcji SGH dla Ukrainy dr Marta Pachocka i Patrycja Wyżlic.

Rektor w imieniu całej wspólnoty akademickiej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także własnym serdecznie podziękował za zaangażowanie w pomoc uciekinierom z ogarniętej wojną Ukrainy, których nasza uczelnia objęła swą opieką i wsparciem.

"Reakcja społeczności SGH na zbrojną napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę w dniu 24 lutego była natychmiastowa i spontaniczna. W obliczu katastrofy humanitarnej, jaką wywołały bezwzględne działania Rosji, grupa wolontariuszy włączyła się z wielkim entuzjazmem w pomoc kobietom, dzieciom i młodzieży uciekającej z terenu działań wojennych, poświęcając swój czas i oferując osobiste zaangażowanie w rozwiązywanie problemów, z jakimi musieli się zmierzyć uchodźcy. W SGH zostały zorganizowane zbiórki pieniężne i rzeczowe, a wiele osób włączyło się w zapewnienie transportu z punktów odprawy granicznej do Warszawy. Działania te miały charakter doraźny, a ich naturalnym przedłużeniem była długofalowa pomoc ze strony wolontariuszy, którzy dzień w dzień okazywali wsparcie naszym gościom, służąc im pomocą oraz poradą. To, że możemy  szczycić się skalą i systematycznością działań pomocowych, jest w dużej mierze zasługą wolontariuszy" - powiedział prof. Wachowiak.  

grupa osób siedzi przy stole w gabinecie

"Jako rektor SGH z dumą stwierdzam, że cała nasza rodzina SGH spisała się na medal w obliczu niezwykle wymagających okoliczności i jestem bardzo Państwu wdzięczny, że umieliśmy sprostać wymogom chwili" - podkreślił.

Rektor wskazał, że "po okresie spontanicznych działań na rzecz uchodźców i wspólnot akademickich uczelni z Ukrainy, z którymi SGH zawarła porozumienia o partnerstwie, nadszedł czas długofalowych działań podejmowanych wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi oraz związanymi z SGH szkołami wyższymi". "Wierzę, że dzięki tym działaniom uda nam się nadal wychodzić naprzeciw potrzebom studentów i wykładowców ukraińskich, kontynuując wsparcie.Proszę raz jeszcze o przyjęcie słów uznania i wyrazów wdzięczności za włączenie się do działań wolontariatu w ramach akcji +SGH dla Ukrainy+" - dodał.