Finał akcji Szlachetna Paczka w SGH

grupa osób w czapkach mikołajowych stoi przed ubraną choinką; częśc z nich w rękach trzyma czerwony transparent z napisem Szlachetna Paczka

W piątek 9 grudnia w Auli Spadochronowej SGH odbył się finał kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej zbiórki darów dla dwóch potrzebujących rodzin.

 

Dzięki Państwa hojności udało nam się uzbierać tyle artykułów, żeby zaspokoić wszystkie potrzeby rodzin, które objęliśmy wsparciem: Panią Olgę z siedmiorgiem dzieci oraz Panią Jolę z dwojgiem dzieci.

Udało nam się zebrać: produkty żywnościowe, środki czystości, kosmetyki, odzież, pomoce szkolne, pościel, ręczniki, koce, zabawki, artykuły kuchenne, szczególne upominki (laptop, tablet) – łącznie 50 kartonów.

A także:

  • Bony zakupowe o wartości 5 750 zł;
  • Vouchery na korepetycje o wartości  3 000 zł.

Te wszystkie dary „świadczą o naszej dużej życzliwości, że mamy serce, że chcemy pomagać osobom, które potrzebują tej pomocy” – podkreślił na finale Szlachetnej Paczki rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH.

„Dziękuję całej społeczności naszej uczelni za zaangażowanie, za pomoc, bo dzięki Państwa dobremu sercu możemy te paczki przekazać. Dziękuję również Pani Dyrektor Liceum SGH, które też jest w naszej społeczności. Dziękuję uczniom, bo wiem, że bardzo zaangażowaliście się jak zwykle w akcję Szlachetnej Paczki. Myślę, że (…) jest to jedna z ważniejszych akcji w Polsce każdego roku, oprócz akcji (Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego) Owsiaka” – podkreślił rektor SGH.

Jeszcze raz podziękował za okazane wsparcie darczyńcom, a także osobom, które zaangażowały się w tegoroczną akcję: „Dziękuję serdecznie za okazywaną pomoc, za dar serca i za wszystko, co robimy w ramach wolontariatu i pomocy innym, którzy tego potrzebują. Wszystkiego dobrego!”.

grupa osób w czapkach mikołajowych stoi obok ubranej choinki; przy mikrofonie mężczyzna i dwie kobiety

„Cieszę się niezwykle, że możemy już kolejny raz uczestniczyć w zbiórce darów. Bardzo dziękuję w szczególności moim wspaniałym uczniom, ich rodzicom, że tak niezwykle zaangażowali się w tę pomoc. (…) Zawsze mówię, że trzeba pomagać tym, którym jest gorzej, którzy może nie są tak silni zdrowotnie i psychicznie. Sytuacja rodzinna nie każdemu pozwala na to, ażeby żyć w dobrobycie. Macie wspaniałych rodziców, jesteście we wspaniałej szkole, mówię nie tylko o liceum, ale o SGH. Jesteśmy jedną wielką rodziną” – zaznaczyła dr Barbara Trzcińska, dyrektor Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 81 SGH.

W tegorocznej, siódmej już edycji Szlachetnej Paczki w SGH, pomogliśmy dwóm rodzinom z Warszawy. Oto informacje dotyczące obu rodzin:

Rodzina pierwsza i jej potrzeby

Rodzina druga i jej potrzeby

kobieta nachylająca się nad dzieckiem w wózku

Szlachetna Paczka to organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa akcja charytatywna mająca pomóc osobom najuboższym. Co roku w tę wspaniałą inicjatywę w całym kraju angażują się tysiące osób. Od 2016 roku bierze w niej udział również Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Serdecznie zachęcamy do niesienia pomocy osobom potrzebującym. Niech przyświeca nam w tym troska o drugiego człowieka! Postarajmy się, aby paczka była tak piękna, jakbyśmy to my mieli ją dostać.