Święto SGH 2021

Autor
Święto SGH 2021

23 czerwca odbyło się doroczne Święto SGH, jedno z najważniejszych wydarzeń dla naszej wspólnoty akademickiej.

Po raz pierwszy w historii SGH wydarzenie to odbyło się w trybie hybrydowym. Część uczestników spotkała się – z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa epidemicznego – na dziedzińcu uczelni, gdzie odbywała się uroczystość. Pozostali mogli śledzić ją dzięki transmisji na kanale SGH w serwisie YouTube. 

Bardzo dziękuję całej wspólnocie akademickiej za wytężoną pracę i zaangażowanie w rozwijanie naszej działalności w tym jakże wymagającym czasie pandemii. Cieszę się, że możemy dziś – choć z pewnymi jeszcze ograniczeniami – spotkać się na bliskim naszemu sercu kampusie i wspólnie świętować z serdecznością, życzliwością i wzajemną sympatią – powiedział dr hab. Piotr Wachowiak, rektor SGH, w przemówieniu otwierającym uroczystość. 

Mimo utrudnień związanych z pandemią, w SGH trwały intensywne prace, między innymi nad strategią SGH na najbliższe dziesięć lat.

Od 115 lat nasza Uczelnia, w której godle widnieje piękna fregata, wytrwale przemierza ocean czasu i wydarzeń. W tym roku postanowiliśmy nadać jej nowy kurs, tak aby zmierzała śmiało ku przyszłości – powiedział rektor SGH. – Strategia ta jest efektem intensywnej pracy wielu osób, za co serdecznie dziękuję i stanowi początek nowej drogi dla naszej Alma Mater, którą pokonamy razem, co zapewni nam sukces. 

rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak

Program tegorocznego Święta SGH był bardzo urozmaicony. Tradycyjnie podczas uroczystości dyplomy z rąk rektora odebrali nowi doktorzy i doktorzy habilitowani. Wyróżnienia otrzymali również wybitni absolwenci SGH za osiągnięcia w roli liderów w dziedzinach nauki i biznesu. Nie zabrakło części artystycznej – występu Chóru SGH oraz Teatru Scena Główna Handlowa. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości, oraz relacji video na naszym kanale na YT.
 

Wszystkie zdjęcia z uroczystości dostępne są na Flicrze https://www.flickr.com/photos/sgh_warsaw/albums/72157719459462711