Świąteczny blask w Bibliotece SGH

Inaczej niż w ubiegłym roku, lecz nie mniej uroczyście. Bez spontanicznej obecności całej społeczności uczelni, lecz mimo wszystko radośnie i w świątecznym nastroju przedstawiciele władz SGH, studentów, doktorantów i pracowników udekorowali dziś choinkę w czytelni Biblioteki SGH.

Zazwyczaj była ozdobą „serca uczelni”, czyli Auli Spadochronowej. Rosła, rozświetlona tysiącem świateł, dekorowana w Mikołajki przez studentów, doktorantów, pracowników naukowo-dydaktycznych i administracyjnych SGH oraz zaproszone na tę okazję dzieci. Wspólne chwile, spędzone przy ozdabianiu drzewka, były dla wielu jednym z najprzyjemniejszych wydarzeń w kalendarzu akademickim. Tym razem – ze względu na stan zagrożenia epidemicznego – dekorowanie choinki musiało przybrać skromniejszą formę. W imieniu całej społeczności symboliczne drzewko ozdobili przedstawiciele władz SGH.

Ozdabianie choinki w czytelni Biblioteki SGH. 7 grudnia 2020 r. /Fot. Marcin Flis

Choinka rozbłysła w zabytkowym wnętrzu Biblioteki SGH, a dokładnie w czytelni, która 3 grudnia została ponownie udostępniona studentom.

Przenieśliśmy choinkę z Auli Spadochronowej do czytelni. Tu przynajmniej będzie szansa, że ktoś ją zobaczy podczas korzystania z zasobów bibliotecznych na miejscu lub w trakcie wypożyczania książek – powiedział rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak.

Rektor wyraził także nadzieję, że za rok powrócimy do tradycyjnego zdobienia drzewka w Auli Spadochronowej, z udziałem studentów, doktorantów i pracowników uczelni. 

 Życzę nam wszystkim dużo zdrowia na ten przedświąteczny czas – dodał.