Student SGH Michał Kopacz ze srebrem w drużynie w łyżwiarstwie szybkim na AMŚ

Student SGH Michał Kopacz zdobył srebrny medal w drużynie w łyżwiarstwie szybkim na Akademickich Mistrzostwach Świata (AMŚ) w Hamar w Norwegii.

Wynik Michała Kopacza to wymarzony debiut na Akademickich Mistrzostwach Świata, które obyły się 22-25 lutego 2024 r.

Nasz student znalazł się w wąskiej 12-osobowej kadrze na te zawody, a w dodatku do Polski wrócił ze srebrnym medalem, zostając Akademickim Wicemistrzem Świata.

Michał zajął drugie miejsce w biegu drużynowym.

Polska wystąpiła w składzie Karol Karczewski, Michał Kopacz i Maksymilian Rzepka i uległa jedynie Norwegom.

Nasz student startował również cztery razy w rywalizacji indywidualnej. W biegu na dystansie 500 m zajął 5. miejsce,  na dłuższych dystansach (1000 m i 1500 m) był dwukrotnie szósty, natomiast w biegu masowym był 14.

Warto dodać, że był to debiut naszego zawodnika na takiej imprezie, więc bardzo dobre wyniki cieszą podwójnie i są dobrym prognostykiem na przyszłość.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.