SGH najlepszą szkołą biznesową roku 2022/2023 aliansu CEMS

gala CEMS w Londynie: na scenie kilkanaście osób

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zajęła pierwsze miejsce wśród 33 uczelni programu CEMS (Global Alliance in Management Education). Prestiżowy tytuł szkoły roku w ramach tego aliansu (CEMS School of the Year 2022/2023) został przyznany SGH 9 grudnia br. na gali w Londynie.  

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z tego, że Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zdobyła tytuł szkoły roku 2022/2023 aliansu CEMS. To wyjątkowe wyróżnienie: zostaliśmy najlepszą szkołą spośród 33 należących do programu, a to zobowiązuje. Nie jest to pierwszy raz, kiedy otrzymujemy ten laur. W 2017 roku odbieraliśmy nagrodę w Sydney. Teraz gościmy na gali w Londynie razem z absolwentami CEMS z SGH. To pokazuje, że jako czołowa uczelnia ekonomiczna w Polsce liczymy się w kategorii szkół biznesowych na świecie" – powiedział rektor SGH dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH.

dyplom i statuetka CEMS na katedrze w auli

„Nie osiągnęlibyśmy naszego sukcesu bez trudu i wielkiego zaangażowania osób pracujących przy programie CEMS, nad jego ofertą programową. Istotna w tym procesie była również współpraca z partnerami korporacyjnymi. Dziękuję wszystkim za przyczynienie się do sukcesu naszej uczelni, zwłaszcza wspierającym nas Santander i Mastercard” – podkreślił rektor Wachowiak.   

kilkanaście osób na scenie podczas gali CEMS

„Jest to dla nas wielkie wyróżnienie. To dowód, że program realizowany w naszej uczelni w ramach sieci CEMS jest bardzo dobry i przede wszystkim, że jest przez studentów dobrze postrzegany. Tu chodzi nie tylko o merytoryczne aspekty, ale także o wymiar organizacyjny” – zaznaczył w rozmowie z Gazetą SGH prorektor ds. współpracy z zagranicą dr hab. Jacek Prokop, prof. SGH.

Podczas uroczystej graduacji CEMS w Londynie 868 z 1265 tegorocznych absolwentów programu odebrało swoje dyplomy. Wśród absolwentów było 40 osób z SGH.

kilkadziesiąt osób pozuje do zdjęcia po graduacji

Na najważniejszym wydarzeniu w roku w ramach aliansu CEMS reprezentowała nas delegacja w składzie: rektor Piotr Wachowiak, prorektor Jacek Prokop oraz grupa zarządzająca: dyrektor akademicki CEMS dr hab. Mirosław Jarosiński, prof. SGH, kierownik programu CEMS w SGH Grzegorz Augustyniak oraz menedżerka ds. relacji korporacyjnych CEMS w SGH, Aneta Szydłowska.

Tytuł „CEMS School of the Year” przyznawany jest najlepszej uczelni spośród trzech najlepszych szkół aliansu na podstawie głosowania Komitetu Akademickiego CEMS w oparciu o ocenę studentów we wszystkich elementach programu (zajęcia, warsztaty, projekt biznesowy, seminarium blokowe, Global Citizenship Seminar czy International Internship), obsługa studenta, zaangażowanie partnerów korporacyjnych i alumnów oraz działalność CEMS klubu.

kilka osób stoi na scenie

CEMS to światowy sojusz tworzony przez 33 najlepsze szkoły biznesu, ponad 70 partnerów korporacyjnych i ośmiu partnerów społecznych. Uczelnie i firmy prowadzą wspólny magisterski program CEMS Master’s in International Management. Sojusz obrał sobie za cel kształcenie przyszłych liderów międzynarodowego, wielojęzykowego i wielokulturowego świata biznesu. SGH jako jedyna uczelnia w Polsce należy do globalnego aliansu CEMS.

Więcej informacji o programie CEMS w SGH na stronie, a także na ogólnej stronie CEMS.

Karolina Cygonek, Zespół prasowy, Biuro Rektora SGH
Aneta Szydłowska, Centrum Współpracy Międzynarodowej SGH