Rektor SGH prof. Piotr Wachowiak wyróżniony nagrodą Manager Award 2022

Mężczyzna stoi z odebraną nagrodą

W ramach 10. edycji nagród miesięcznika „Manager” rektor SGH prof. Piotr Wachowiak został wyróżniony prestiżową nagrodą tego magazynu przyznawaną przez kapitułę, w której skład wchodzą liderzy polskiego biznesu.

Wśród tegorocznych laureatów są również prezesi Banku Pekao S.A. i PKO BP, twórca Cambridge Innovation Centre, prezes firmy Clovin oraz przedstawiciele sektora usług medycznych, w tym chirurgii estetycznej.

„Niewiele jest uczelni w Polsce, które podtrzymują tak bliskie związki z biznesem jak Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i niewielu naukowców, którzy wnieśli równie wielki wkład w kształcenie menadżerów, jak prof. Piotr Wachowiak” – wskazano w uzasadnieniu kapituły.

mężczyzna przemawia i gestykuluje

Fot. Jan Gierach

Odbierając nagrodę, rektor SGH podkreślił, że traktuje ją nie tylko jako wyróżnienie dla siebie samego, ale dla swoich współpracowników.

„Zostałem menadżerem równo 30 lat temu. Powierzono mi firmę, która zatrudniała około tysiąca ludzi. Nie miałem doświadczenia, wiedzy praktycznej, ale mogłem podołać zadaniu właśnie dzięki współpracownikom” – powiedział Piotr Wachowiak. Dodał, że SGH koncentruje się „na kształtowaniu, a nie tylko kształceniu młodych ludzi”. „Lider musi mieć postawę, przestrzegać systemu wartości” – zaznaczył rektor SGH. Według niego 1. miejsce, jakie SGH zajęła w rankingu miesięcznika „Perspektywy” w kategorii Absolwent na rynku pracy pokazuje, że uczelnia ta kształtuje, a nie tylko edukuje menadżerów.

grupa osób stoi na scenie i trzyma w rękach odebrane nagrody

Fot. Jan Gierach