Profesor SGH Mirosław Jarosiński honorowym Ambasadorem Kongresów Polskich

mężczyzna odbiera statuetkę podczas gali

21 marca 2024 r. w katowickiej „Walcowni” odbyła się Gala Ambasadorów Kongresów Polskich, organizowana wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Śląską Organizację Turystyczną – Silesia Convention Bureau. Dr hab. Mirosław Jarosiński, prof. SGH, otrzymał honorowy tytuł Ambasadora Kongresów Polskich za lata 2022-2023 oraz specjalną statuetkę. 

Tytuł przyznawany jest w trzech obszarach – nauki, kultury i sztuki – przez Kapitułę Programu Ambasadorów Kongresów Polskich za aktywne promowanie Polski, a w tym wypadku Warszawy, jako miejsca lokalizacji dużej konferencji międzynarodowej. 

W tym roku tytuł przyznano 22 nowym honorowym ambasadorom i ambasadorkom Kongresów Polskich. Tym samym łączna ich liczba wzrosła do ponad 320 osób na przestrzeni 25 lat działania Programu Ambasadorów Kongresów Polskich.

Dr hab. Mirosław Jarosiński, prof. SGH,  został nominowany do tego tytułu przez Warsaw Convention Bureau, z którym współpracował przy organizacji konferencji AIB 2023 Warsaw. 

Academy of International Business (AIB) Annual Meeting: AIB 2023 Warsaw "International Business Resilience under Global Disruptions" to konferencja międzynarodowa, która odbyła się w szkole Głównej Handlowej w Warszawie w lipcu 2023 r. Konferencja zgromadziła niemal 1200 uczestników z całego świata, którzy reprezentowali łącznie 600 jednostek naukowych. Konferencja, która co roku odbywa się w innym miejscu na świecie, była współorganizowana przez SGH i Academy of International Business

Profesor Jarosiński był przewodniczącym lokalnego komitetu organizacyjnego. To właśnie dzięki kilkuletnim zabiegom laureata, przy wsparciu Warsaw Convention Bureau, Academy of International Business zorganizowała swoją doroczną konferencję po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej. Następna, tegoroczna konferencja, będzie miała miejsce w Seulu. 

Poniżej rozmowa profesora Mirosława Jarosińskiego z przewodniczącym AIB Peterem W. Lieschem.