Podsekretarz stanu ds. handlu międzynarodowego USA gościła w SGH

grupa osób na uczelnianej auli pozuje do zdjęcia

16 maja br. w SGH gościła Marisa Lago, podsekretarz stanu ds. handlu międzynarodowego w Departamencie Handlu USA. Podczas wizyty spotkała się z prorektorem ds. współpracy z zagranicą dr. hab. Jackiem Prokopem oraz wygłosiła wykład na temat polsko-amerykańskich stosunków handlowych.

Wizyta Marisy Lago była jednym z wydarzeń organizowanych w ramach studenckiej inicjatywy „Akcja Dyplomacja” koordynowanego przez SKN Spraw Zagranicznych SGH.

W pierwszej kolejności spotkała się z prorektorem ds. współpracy z zagranicą Jackiem Prokopem, z którym odbyła kurtuazyjną rozmowę w rektoracie.

 

Następnie prorektor Prokop powitał podsekretarz stanu ds. handlu międzynarodowego USA w Auli Głównej:

Z ogromną przyjemnością i poczuciem głębokiego zaszczytu witam Panią Podsekretarz Marisę Lago w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Dzisiejsza wizyta jest ważnym wydarzeniem dla naszej uczelni i jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że możemy Panią gościć.

W SGH jesteśmy zaangażowani we wspieranie tętniącego życiem środowiska intelektualnego, w którym doskonałość akademicka spotyka się z praktycznym wymiarem. Naszą misją jest przygotowanie kolejnego pokolenia liderów, którzy będą kształtować gospodarcze krajobrazy jutra. Wierzymy, że Pani dzisiejsza obecność tutaj podkreśla znaczenie międzynarodowej współpracy oraz dzielenia się wiedzą i pomysłami.

Nasz uniwersytet ma wieloletnią tradycję współpracy z globalnymi liderami w celu wzbogacenia naszej oferty edukacyjnej i zapewnienia naszym studentom kompleksowego zrozumienia złożoności globalnej gospodarki. Pani wizyta jest dla nas doskonałą okazją do pogłębienia naszego zrozumienia międzynarodowej polityki gospodarczej i zbadania nowych możliwości współpracy.

Po raz kolejny jesteśmy wielce zaszczyceni Pani wizytą, Pani Podsekretarz Lago. Dziękujemy za dzisiejszą obecność. Mamy nadzieję, że czas spędzony w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie będzie zarówno przyjemny, jak i wzbogacający.

Podczas swej wizyty w SGH amerykańska podsekretarz stanu wygłosiła wykład na temat relacji polsko-amerykańskich, wsparcia dla przedsiębiorców, friendshoringu w krytycznych technologiach oraz pozycji Polski jako lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tutaj przemówienie amerykańskiej polityczki w języku angielskim.

 

Na koniec wizyty spotkanie z podsekretarz stanu USA poprowadziła dr hab. Eliza Przeździecka, prof. SGH, dyrektor Instytutu Ekonomii Międzynarodowej, Kolegium Gospodarki Światowej SGH.