Nagrody SGH dla wybitnych dziennikarzy gospodarczych

na zdjęciu nagrodzeni dziennikarze oraz rektor SGH

W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie 28 lutego 2024 r. po raz pierwszy wręczono nagrody dla wybitnych dziennikarzy gospodarczych.

Nagrodę SGH dla najlepszego dziennikarza gospodarczego w 2023 roku za wybitne osiągnięcia w sferze popularyzacji nauk ekonomicznych otrzymała redaktor Karolina Wysota z portalu Money.pl. Nagrodę SGH dla najlepszego dziennikarza gospodarczego za całokształt dorobku otrzymał redaktor Roman Młodkowski, współtwórca i szef kanału Biznes24.

Rektor SGH Piotr Wachowiak: Jestem przekonany, że promowanie zagadnień gospodarczych, obiektywne przekazywanie informacji jest bardzo ważne, szczególnie w dzisiejszym turbulentnym świecie. 

W tym roku w Polsce obchodzony jest Rok Edukacji Ekonomicznej. Ta nasza dzisiejsza inicjatywa wpisuje się w te obchody. Myślę, że wspólnie z dziennikarzami musimy edukować społeczeństwo, bo edukacja ekonomiczna naszego społeczeństwa jest na stosunkowo (...) niskim poziomie.

Karolina Wysota

Karolina Wysota: Jak dowiedziałam się o tej nagrodzie, to byłam bardzo zaskoczona, dlatego że ja nie jestem dziennikarzem, który bardzo udziela się w social mediach. Nie mam ogromnych zasięgów na Twitterze, a mimo wszystko zostałam doceniona i dostrzeżona. (…) Przede wszystkim starajmy się najpierw zrozumieć temat, a dopiero później wytłumaczyć to prostymi słowami innym ludziom. Niestety, żeby coś osiągnąć, trzeba poświęcić temu bardzo dużo czasu i lubić to, co się robi. Myślę, że to są te dwie rzeczy, które determinują mnie na co dzień w pracy i myślę, że to zostało docenione – pracowitość i dociekliwość dziennikarska. 

Roman Młotkowski

Roman Młodkowski: Bardzo bym chciał, żeby ta nagroda była rozumiana jako rodzaj ukłonu w stosunku do tradycyjnych mediów, które po długim okresie entuzjazmu wobec mediów społecznościowych powinniśmy na nowo odkryć jako media, które są fundamentalnie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania tkanki społecznej. Nie możemy być rozdrobnieni na wszystkie możliwe socialmediowe kanały opisujące rzeczywistość, bo te opisy są tak diametralnie różne, z czego część jest nieprawdziwych, że mamy problem z tym, żeby się dogadać, jaka ta rzeczywistość (…) właściwie tak naprawdę jest.


OPRACOWAŁA: Karolina Cygonek

 

Wręczenie nagród odbyło się w ramach drugiego spotkania Klubu Prasowego SGH – nowej inicjatywy Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 
W zamierzeniu organizatorów Klub Prasowy SGH ma służyć integracji środowiska dziennikarzy i trwalszemu związaniu ich z SGH. Dla studentów to okazja do networkingu i nawiązywania kontaktów ze środowiskiem dziennikarskim. Spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca, stwarzając okazję do rozmowy z osobami mającymi wpływ na opinię publiczną w Polsce i życie społeczno-gospodarcze oraz kulturalne kraju.

Inauguracyjne spotkanie Klubu Prasowego SGH odbyło się 24 stycznia 2024 r. Jego gościem był redaktor naczelny tygodnika „Polityka” Jerzy Baczyński. Rozmawiała z nim red. Agnieszka Lichnerowicz z TOK FM. 27 marca br. gościliśmy Tytusa Brzozowskiego – Warszawiaka Roku 2022, wybitnego artystę, absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, a zarazem twórcę własnej powszechnie rozpoznawalnej marki, autora ośmiu warszawskich murali, w tym muralu „Prezydent z SGH” na budynku M SGH przy ul. Madalińskiego 6/8. Spotkanie poprowadził dziennikarz TVP Info Jonasz Jasnorzewski.