Kalejdoskop: wrzesień-grudzień 2018

Kalejdoskop został opracowany na podstawie materiałów przygotowanych przez Dział Promocji i Rekrutacji i zamieszczonych na stronie internetowej uczelni oraz w mediach społecznościowych SGH, gdzie można przeczytać obszerniejsze artykuły na temat prezentowanych wydarzeń. 

Wrzesień

4-6


Raport SGH NA Forum Ekonomicznym

W trakcie XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy, w dniu inauguracji, eksperci ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprezentowali raport, w którym przedstawili wybrane wyzwania stojące przed krajami regionu, wymagające dyskusji i działań w trosce o gospodarczą przyszłość i perspektywy dalszego ekonomicznego oraz społecznego rozwoju.

6

Medale uznania dla Prof. Elżbiety Marciszewskiej i dr Izabeli Bergel

Prof. Elżbieta Marciszewska i dr Izabela Bergel otrzymały medale 25-lecia Faculty of Transport Engineering oraz dyplomy uznania za długoletnią i owocną współpracę pomiędzy Wydziałem Transportu Uniwersytetu w Pardubicach a Katedrą Transportu Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

10

KOLEJNY AWANS SGH W RANKINGU DZIENNIKA „FINANCIAL TIMES”

Dwa programy magisterskie oferowane przez SGH znalazły się w światowej czołówce rankingu programów magisterskich z zakresu zarządzania „Global Masters in Management” dziennika „Financial Times”: CEMS Master In Management współorganizowany przez jedyną polską uczelnię ekonomiczną obecną w sojuszu CEMS utrzymał 9. miejsce, natomiast kierunek zarządzanie awansował po raz drugi z rzędu – tym razem z 68. miejsca na 59. Pierwsze miejsce zajął Uniwersytet w St. Gallen.

13-15

ETSG Warsaw 2018

20. jubileuszowa Konferencja European Trade Study Group (ETSG) zorganizowana została przez Kolegium Gospodarki Światowej SGH.

ETSG jest stowarzyszeniem akademickim zajmującym się badaniem międzynarodowej współpracy gospodarczej.

18

VI konferencjA „Advanced Analytics and Data Science”

Celem tegorocznej konferencji była wymiana doświadczeń i dyskusja na temat zaawansowanej analityki dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Organizatorem wydarzenia adresowanego do przedstawicieli świata nauki i biznesu był Zakład Analizy Historii Zdarzeń i Analiz Wielopoziomowych Kolegium Analiz Ekonomicznych SGH we współpracy z SAS Institute Polska.

21


Odebraliśmy certyfikat IQA

Podczas dorocznej konferencji CEEMAN w Pradze prorektor SGH ds. współpracy z zagranicą prof. Jacek Prokop i dr Mikołaj Pindelski odebrali dyplom akredytacji International Quality Accreditation (IQA) ponownie przyznany naszej uczelni. Certyfikat IQA otrzymują uczelnie w uznaniu dla wysokiej jakości kształcenia w zakresie zarządzania. SGH akredytację IQA po raz pierwszy otrzymała 7 lat temu, w 2011 r., na okres trzech lat. Została ona później przedłużona do 2017 r. Obecna akredytacja obowiązuje do 1 lutego 2024 r.

24-28


Festiwal Nauki 2018

W trakcie tegorocznego Festiwalu Nauki w SGH zostały zorganizowane lekcje festiwalowe i spotkania klubowe. Festiwal jest największą imprezą popularyzującą naukę w Polsce i jedną z największych w Europie. Od 2016 r. jego współorganizatorem jest także Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. 

25


PROF. ANDŻELIKA Kuźnar laureatką nagrody
im. E.Lipińskiego

Dr hab. Andżelika Kuźnar otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego im. prof. Edwarda Lipińskiego za książkę pt. Międzynarodowy handel produktami wiedzy wydaną przez Oficynę Wydawniczą SGH w 2017 r. Nagroda im. prof. Edwarda Lipińskiego jest przyznawana corocznie przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne za książkę wnoszącą nowe wartości do dorobku nauk ekonomicznych w Polsce.

25


MEDALE UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO
DLA PRACOWNIKÓW SGH

Podczas konferencji Euro-Trans 2018 pracownicy Katedry Transportu SGH, która obchodziła w 2018 r. swoje 50-lecie – prof. Wojciech Paprocki, prof. Elżbieta Marciszewska, dr hab. Jana Pieriegud oraz dr Izabela Bergel – zostali wyróżnieni medalami Uniwersytetu Szczecińskiego Sis Qui Es – Pro Publico Bono.

26-28

Dni adaptacyjne dla studentów pierwszego roku

1200 nowo przyjętych studentów wzięło udział w Dniach Adaptacyjnych. Najpierw zapoznali się z najważniejszymi elementami regulaminu i planu studiów, a starsi koledzy z Samorządu Studentów SGH powiedzieli im, jak uniknąć nadmiernego stresu przy załatwianiu formalności. Drugiego dnia wysłuchali prelekcji wykładowców SGH oraz dowiedzieli się od partnerów projektu, jak mogą wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności, rozwijając swoją karierę. Były też drzwi otwarte – rozmowa z członkami samorządu na tematy, które szczególnie nurtują pierwszoroczniaków. Piątek był dniem poświęconym życiu studenckiemu – Aulę Spadochronową oraz sale w budynku głównym wypełniły organizacje i studenckie koła naukowe, a goście mieli okazję zapoznać się z ich działalnością.

Orientation Week

Centrum Programów Międzynarodowych zorganizowało Orientation Week dla ok. 300 przyjeżdżających studentów wymiany i programów dydaktycznych z całego świata. Przygotowano m.in.: warsztaty międzykulturowe, wycieczkę autokarową po Warszawie oraz lunch z daniami kuchni polskiej.

Październik

3

113. Inauguracja roku akademickiego

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zainaugurowała 113. rok akademicki w swej historii. Tradycyjnie w Auli Głównej zebrali się studenci, doktoranci – przede wszystkim immatrykulowani słuchacze I roku – pracownicy, partnerzy i przyjaciele SGH.

11


DZIEKANAT PO MODERNIZACJI

Uroczyste otwarcie Dziekanatu Studium Licencjackiego po jego modernizacji i digitalizacji przy wsparciu Santander Bank Polska oraz Santander Universidades.

Jubileusz Polsko-Niemieckiego Forum Akademickiego przy SGH

Z okazji obchodów 25-lecia Polsko-Niemieckie Forum Akademickiego przy SGH została zorganizowana polsko-niemiecka konferencja na temat: „Polityka europejska i gospodarcza Polski i Niemiec: aktualne trendy i konsekwencje dla bilateralnych aktywności gospodarczych”.

17


SALA PROF. JERZEGO LEWANDOWSKIEGO

Dla uczczenia wieloletniej wybitnej działalności naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej prof. dr. hab. Jerzego Lewandowskiego Senat SGH nadał sali nr 103 w budynku G nazwę Sala im. Jerzego Lewandowskiego.

18



MASTERCARD – SALA 152

Rektor prof. Marek Rocki uroczyście otworzył salę 152, która przeszła głęboką modernizację pod patronatem Mastercard. Sala zmieniła się w nowoczesną i komfortową przestrzeń: zyskała nie tylko nowoczesny wygląd, ale także technologiczne zaplecze. Dodatkowym atutem jest możliwość dowolnego kreowania przestrzeni.

Student SGH zwycięzcą
VI konkursu DIMAQ UNI

Karol Kopańko, autor pracy pt. Model przychodów Freemium. Czynniki sukcesów i porażek wygrał VI konkurs DIMAQ UNI z zakresu marketingu internetowego.

19

NAWA: PROGRAM PROM

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie otrzymała środki finansowe w ramach programu PROM – „Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej”, który został ogłoszony przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Celem programu jest doskonalenie kompetencji doktorantów i kadry akademickiej z Polski i zagranicy, w tym pochodzących spoza UE, poprzez międzynarodową wymianę stypendialną.

KAMPANIA PROMOCYJNA 2018

Dział Promocji i Rekrutacji SGH zorganizował jesienną kampanię promującą studia w SGH. We wrześniu stoiska naszej uczelni zostały zorganizowane podczas targów w Krakowie, Gdańsku i Warszawie. Dzień otwarty, który został zorganizowany 19 października pod hasłem: /sites/gazeta.sgh.waw.pl/files/Galerie/kalejdoskop.jpgkierunekSGH, był okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną SGH, porozmawiania z pracownikami działów odpowiedzialnych za rekrutację, wyjazdy zagraniczne, lektoraty czy rozwój kariery, a także z osobami z organizacji studenckich działających w naszej uczelni.

25


OGÓLNOPOLSKA GALA SPORTU AKADEMICKIEGO

Na Ogólnopolskiej Gali Sportu Akademickiego 2018 w Katowicach nagrodzono dwie studentki SGH (zawodniczki AZS SGH): Annę Maliszewską za osiągnięcia sportowe oraz Magdalenę Bryk za osiągnięcia organizacyjne.

30

Prof. Anna Szelągowska z nominacją MNiSW

Prof. Anna Szelągowska, prof. SGH otrzymała z rąk Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego nominację na członka zespołu interdyscyplinarnego ds. projektów zgłoszonych w ramach programu „Wsparcie dla czasopism naukowych”. Dr hab. Anna Szelągowska jest profesorem w Katedrze Miasta Innowacyjnego Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Naukowo interesuje się badaniami w obszarze finansów i bankowości, a także finansowaniem rynku nieruchomości oraz współczesną polityką mieszkaniową.

Listopad

6


100 lat Legii Akademickiej

W setną rocznicę pierwszej zbiórki Legii Akademickiej przed Collegium Iuridicum UW odbyła się uroczystość upamiętniająca powstanie tej ochotniczej formacji wojskowej, którą w listopadzie 1918 r. założyli studenci czterech warszawskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Wyższej Szkoły Handlowej (poprzedniczki SGH). 36. Pułk Piechoty Legii Akademickiej brał udział w walkach o polską niepodległość. W imieniu społeczności akademickiej SGH wieniec pod tablicą upamiętniającą legionistów złożył rektor prof. Marek Rocki.

zwycięstwo SGH w rankingu „Rzeczpospolitej”

W rankingu najlepszych uczelni i wydziałów ekonomicznych zorganizowanym przez „Rzeczpospolitą” SGH zajęła pierwsze miejsce po raz trzeci z rzędu. Kapituła rankingu oceniała szkoły wyższe w czterech kategoriach: jakość nauczania, umiędzynarodowienie, potencjał naukowy oraz kariery absolwentów. Ocen dokonano na podstawie danych dostarczonych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.

7


100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

SGH włącza się w oficjalne obchody Święta Niepodległości. 7 listopada uroczyście otworzyliśmy dwie wystawy poświęcone 100-leciu niepodległości Polski - wystawę „Zwierciadło czasu. Rocznice niepodległości w świetle swoich epok” oraz „Stanisław Wojciechowski. Prezydent z SGH”– ekspozycję, która prezentuje sylwetkę drugiego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej związanego z naszą uczelnią.

SGH członkiem SDG Accord

SGH, jako pierwsza polska uczelnia, przystąpiła do Sustainable Development Goals Accord – porozumienia międzynarodowego środowiska akademickiego oraz naukowego powołanego do realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Inicjatywę tę podjęto ze względu na kluczową rolę nauki i edukacji w realizowaniu wyznaczonych przez ONZ na lata 2015–2030 siedemnastu celów zrównoważonego rozwoju. SDG Accord jest wzajemnym zobowiązaniem uczestników porozumienia do prowadzenia i raportowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz dzielenia się dobrymi praktykami w tym zakresie.

laureaCI konkursu Project Master 2018

Absolwenci SGH zdobyli nagrody i wyróżnienia w konkursie Project Master 2018 na najlepsze prace z zakresu zarządzania projektami IPMA. W kategorii najlepszej pracy doktorskiej zwyciężył dr Marcin Chomicz za pracę pt. Znaczenie i rozwój kompetencji polskich kierowników projektów informatycznych, której promotorem był prof. dr hab. Michał Trocki, a promotorem pomocniczym dr hab. Paweł Wyrozębski, prof. SGH.

W kategorii najlepszej pracy magisterskiej zwyciężyła Joanna Krzyszowska za pracę pt. Kontrakty w zarządzaniu projektami, której promotorem był dr Mateusz Juchniewicz. 

Wyróżnione w tej kategorii zostały ponadto prace: Moniki Maciejewskiej i Przemysława Plichty. W kategorii najlepszej pracy podyplomowej wyróżniono prace: Michała Frączyka, Aleksandry Stasiak oraz Artura Wojtaszka.

8

Primus in Agendo – odznaczeni profesorowie

Emerytowani profesorowie SGH – Adam Kurzynowski, Tadeusz Szumlicz i Janusz Witkowski – otrzymali z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej honorowe odznaczenia Priumus in Agendo („Pierwsi w działaniu”) dla osób szczególnie zasłużonych dla polityki społecznej. Odznaczenia zostały wręczone w Łazienkach Królewskich podczas gali na zakończenie obchodów jubileuszu 100-lecia polskiej polityki społecznej.

12

Prace licencjackie nagrodzone przez Rzecznika Finansowego

W II Konkursie o Nagrodę Rzecznika Finansowego za najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z zakresu ochrony klienta na rynku finansowym w gronie laureatów znalazło się dwoje studentów SGH. W kategorii prac licencjackich I miejsce (ex aequo) zajęli Anna Helena Lewicka za pracę pt. Opłaty likwidacyjne w ubezpieczeniach na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (promotor: dr Joanna Rutecka-Góra) oraz Jakub Sokal za pracę pt. Interes publiczny w przymusowej restrukturyzacji banku (promotor: dr hab. Anna Szelągowska).

13

Digital Shaper 2018

Prof. Piotr Płoszajski został uhonorowany przez fundację Digital Poland tytułem Digital Shaper 2018 w kategorii edukacja. Celem nagrody jest wyróżnienie osób, „które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce”.

16

laureaCI konkursów NCN: OPUS I PRELUDIUM

Narodowe Centrum Nauki przyznało dofinansowanie projektom złożonym w kolejnej edycji swoich flagowych konkursów. Łączne dofinansowanie projektów Opus 15 (kierownicy projektów: dr hab. Dominik Gajewski, prof. SGH; dr hab. Andrzej Rzońca, prof. SGH; dr hab. Marcin Kolasa, prof. SGH) oraz Preludium 15 (kierownicy projektów: mgr Mateusz Adam Szetela, mgr Przemysław Siemaszko, mgr Jakub Paweł Rybacki), w których pracownicy SGH są laureatami, wynosi prawie 1,2 mln zł.

MEDALE IM. ABRAMOWSKIEGO dla pracowników IGS

Polskie Towarzystwo Polityki Społecznej w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia polityki społecznej w Polsce wręczyło osobom i instytucjom medale im. Edwarda Abramowskiego. Wśród nagrodzonych są pracownicy Instytutu Gospodarstwa Społecznego SGH – prof. dr hab. Piotr Błędowski, dyrektor IGS; prof. dr hab. Adam Kurzynowski; dr hab. Maciej Cesarski oraz dr hab. Violetta Korporowicz.

21-22


V Kongres Rozwoju Edukacji

V Kongres Rozwoju Edukacji to wspólna inicjatywa Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych i jej założycieli – Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, pod przewodnictwem Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Tegoroczne obrady, których gospodarzem była SGH, koncentrowały się na nowym ładzie prawnym oraz nowoczesnej edukacji.

Dialog Obywatelski z Valdisem Dombrovskisem

Podczas spotkania, w którym wziął udział Valdis Dombrovskis, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. euro i dialogu społecznego, rozmawiano m.in. o tym, jaka będzie przyszłość wspólnej waluty oraz jakie wyzwania leżą przed Unią Gospodarczą i Walutowa. Wydarzenie odbyło się w SGH w ramach spotkań Dialogi Obywatelskie, inicjatywy Komisji Europejskiej, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie.

Profesor Krzysztof Obłój laureatem nagrody KNoP

Tegorocznym laureatem Nagrody Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie został prof. dr hab. Krzysztof Obłój za książkę Praktyka strategii firmy. Jak zarządzać przeszłością, radzić sobie z teraźniejszością i tworzyć przyszłość.

23


ZMARŁ PROF. ZBIGNIEW LANDAU

Odszedł prof. Zbigniew Landau, wybitny historyk gospodarczy, przez pół wieku związany ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Był wieloletnim kierownikiem Zakładu Najnowszej Historii Gospodarczej Polski (1965–1977) i Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej (1987–2002), pełnił również funkcje dyrektora Biblioteki
SGPiS (1966–1967), prodziekana Wydziału Ekonomiczno-Społecznego (1975–1978) oraz wicedyrektora Instytutu Ekonomii Politycznej (1978–1981). Pozostawił po sobie imponujący dorobek naukowy, który do dziś jest punktem odniesienia dla badaczy polskiej historii. Był autorytetem i wychowawcą, promotorem licznych prac doktorskich i inspirującym wykładowcą. Pamiętamy Go jako oddanego, życzliwego i dobrego człowieka.

25

NAGRODY PREZESA NBP

W VI Konkursie o Nagrodę Prezesa NBP wyróżnienia za najlepszą pracę doktorską otrzymała:
dr Magdalena Maria Kozińska. Wyróżnienia za najlepszą pracę habilitacyjną otrzymali: I wyróżnienie – dr hab. Ireneusz Dąbrowski; II wyróżnienie – dr hab. Krzysztof Makarski, III wyróżnienie – dr hab. Małgorzata Olszak. Nagrody i wyróżnienia za najlepszą pracę magisterską otrzymali: I nagroda – Filip Walczak; II nagroda – Marcin Michno; wyróżnienie – Justyna Pawłowska i Mikołaj Kszczotek. Konkursy objęte zostały patronatami honorowymi Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk.

29-30

SGH BUSINESS GAME

W czytelni ogólnej Biblioteki SGH odbyła się I SGH Business Game, międzynarodowy konkurs biznesowy dla studentów najlepszych uczelni ekonomicznych i biznesowych w Europie. Wydarzenie organizowane przez SKN Konsultingu SGH we współpracy z pracownikami akademickimi uczelni odbyło się przy wsparciu The European Alliance of Business Games, które patronuje konkursom o analogicznej formule w HEC Paris i University College of London.

Grudzień

1


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE STUDIÓW 2018

Podczas tegorocznej uroczystości ukończenia studiów licencjackich i magisterskich listy gratulacyjne z rąk prof. Marka Rockiego, rektora SGH odebrało 250 absolwentów. W spotkaniu uczestniczyli studenci, którzy obronili swe prace w okresie od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r. Spośród tej grupy 22 osoby otrzymały dyplomy z wyróżnieniem.

Czytaj więcej

3


Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Przedstawiciele świata akademickiego – naukowcy, dydaktycy i organizatorzy – zostali nagrodzeni jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiej nauki, Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wśród nagrodzonych znaleźli się prof. dr hab. Ewa Latoszek i prof. dr hab. Jacek Miroński.

3-6


XXVI Wampiriada już za nami!

W Auli Spadochronowej odbył się tegoroczny finał projektu charytatywnego „Wampiriada – studenckie honorowe krwiodawstwo” organizowanego przez NZS SGH. W świątecznej atmosferze każdy, kto tylko chciał, mógł oddać krew. Ekipa projektowa chętnie pomagała rozwiać wątpliwości dotyczące donacji i dbała o dobre przygotowanie do niej, zapewniając wodę oraz poczęstunek. W czasie oczekiwania można było również zagrać w warcaby lub rozegrać partię szachów albo wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania były gry planszowe. Krwiodawcy oprócz czekolad w ambulansie, w ramach podziękowań otrzymywali liczne upominki ofiarowane przez partnerów Wampiriady. Akcja cieszyła się popularnością zarówno wśród studentów, jak i osób z zewnątrz. W ciągu czterech dni w krwiobusie zarejestrowały się 194 osoby, a 136 oddało krew!

4

ProF. Beata Czarnacka-Chrobot w Jury Innovators Under 35 MIT TR

Dr hab. Beata Czarnacka-Chrobot, prof. SGH została zaproszona do jury konkursu Innovators Under 35 Europe 2018. Prestiżowy, cieszący się uznaniem na całym świecie konkurs dla młodych innowatorów technologicznych, organizowany jest od 1999 r. przez MIT Technology Review. Celem rywalizacji jest promowanie nowatorskich pomysłów i pracy najbardziej utalentowanych młodych wynalazców, wizjonerów, pionierów, przedsiębiorców i liderów, którzy rewolucjonizują świat poprzez technologię i dzięki swoim wybitnym osiągnięciom wywierają pozytywny wpływ na nasze społeczeństwo. W tym roku do oceny przedstawiono ponad 1000 projektów, z których wyłoniono 35 laureatów. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 4 grudnia 2018  r. w Paryżu.

5-9

CEMS Annual Events 2018 na Malcie

Coroczne uroczyste zgromadzenie społeczności CEMS tym razem odbyło się na Malcie. Najważniejszą jego częścią była wspólna graduacja 630 absolwentów CEMS ze wszystkich uczelni członkowskich, w tym 32 z 50 tegorocznych absolwentów SGH. Tegoroczne Annual Events miały jeszcze jeden istotny aspekt: 30-lecie istnienia CEMS.

6

Wyróżnienie w konkursie VERBA VERITAS za pracę doktorską

Podczas kongresu Consumer Finance, który odbył się 6 grudnia 2018 r. w Warszawie, ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom XIII edycji konkursu Verba Veritatis na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu. W kategorii prace doktorskie wyróżnienie otrzymała Karolina Łudzińska, za pracę pt. Społeczna odpowiedzialność a wartość przedsiębiorstw na rynkach kapitałowych”.

10-14


Tydzień z doradcami – partnerzy SGH doradzają

W ramach tygodnia z doradcami studenci i absolwenci SGH mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcami i rekruterami z firm Klubu Partnerów SGH. Podczas sesji można było skonsultować swoją ścieżkę kariery, zaplanować swój rozwój zawodowy, uzyskać informacje o sposobach rekrutacji w konkretnej firmie czy poprawić swoje CV. Wydarzenie zostało zorganizowane po raz czwarty, łącznie odbyło się 56 sesji z przedstawicielami 7 firm. Kolejne tego typu spotkanie zaplanowane jest na kwiecień 2019 r. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele partnerów SGH: Bank Pekao SA, EY Polska, Grupa PZU, Microsoft, PKO Bank Polski, Samsung, Santander Bank Polska.

12



Microsoft dołączył do Klubu Partnerów SGH

Microsoft dołączył do Klubu Partnerów SGH. Dzięki umowie dotychczasowa współpraca między jedną z największych firm technologicznych na świecie i czołową uczelnią ekonomiczną w Polsce wchodzi na nowy poziom. Korzyści odniosą wszyscy: partner biznesowy, dla którego sektor nauki i edukacji jest niezwykle istotny, oraz wykładowcy i studenci, dla których bezpośredni dostęp do praktyki zarządzania oraz trendów technologicznych ma kluczowe znaczenie w procesie kształcenia.

Nagroda ZMPD dla profesora
Jacka Brdulaka

Profesor Jacek Brdulak otrzymał złote honorowe odznaczenie Zasłużony dla ZMPD – Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce za długoletnią współpracę ze środowiskiem Transportu Samochodowego.

19


CEMS Winter Gala

Tuż przed Bożym Narodzeniem odbyła się coroczna gala z okazji zakończenia 1. semestru przez studentów CEMS MIM, którzy spędzili go na SGH, oraz rozdania dyplomów zakończenia programu CEMS MIM dla tegorocznych absolwentów. Oprócz studentów CEMS MIM w gali uczestniczyli profesorowie CEMS, przedstawiciele firm i zaproszeni goście. Uroczystego otwarcia dokonał prorektor ds. współpracy z zagranicą dr hab. Jacek Prokop, prof. SGH.

20

SGH na pierwszym miejscu w Rankingu „Kuźnia prezesów”

W najnowszym rankingu „Kuźnia prezesów” opublikowanym 20 grudnia 2018 r. przez dziennik „Rzeczpospolita” SGH zajęła pierwsze miejsce. Na podstawie analizy wykształcenia szefów największych przedsiębiorstw z tegorocznej Listy 2000, która objęła ponad 570 firm, po raz pierwszy tytuł największej kuźni prezesów zdobyła uczelnia ekonomiczna – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, wyprzedzając Politechnikę Warszawską i krakowską Akademię Górniczo-Hutniczą.

WYKŁAD SONI WĘDRYCHOWICZ

O transformacji cyfrowej w obszarze bankowości i nie tylko rozmawiali uczestnicy spotkania z Sonią Wędrychowicz, dyrektor zarządzającą, szefową działu technologii i transformacji w JPMorgan Chase, absolwentką SGH.