Historyczne medale w wioślarstwie na AMP

grupa wioślarzy pozuje do zdjęcia

Po prawie 10 latach od powstania naszej sekcji ergometru i wioślarstwa doczekaliśmy tego momentu – nasz student Maksymilian Skica wywalczył historyczny medal w klasyfikacji generalnej w Akademickich Mistrzostwach Polski (AMP). To pierwszy medal zdobyty na wodzie przez AZS SGH.

Nasz zawodnik rywalizował w najliczniej obsadzonej konkurencji – jedynce mężczyzn. Uzyskał najlepszy czas przedbiegów, a później udany bieg finałowy (dystans 1km pokonał w czasie 3:34,63) zapewnił mu 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dodatkowo, w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych Maks zdobył złoty medal.

Na tym nie koniec. Niecałe 40 minut po finale jedynki Maks wystartował na ósemce, na której wraz ze swoimi kolegami z AZS SGH zdobył srebrny medal w kategorii USP (uczelni społeczno -przyrodniczych). W klasyfikacji drużynowej reprezentacja SGH (1xMA, 8+MA i 2xKA) zdobyła historyczny brązowy medal USP.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że Maks jest także trenerem i kierownikiem naszej sekcji. To pierwsze takie osiągnięcia w dziejach AZS SGH i jesteśmy z nich bardzo dumni.