Druga edycja Tadeusz Czacki Model United Nations (TADMUN) w SGH

licealiści siedzący w auli I w SGH podczas wydarzenia TADMUN

23 lutego 2024 r. w SGH rozpoczęła się coroczna konferencja Tadeusz Czacki Model United Nations (TADMUN) wzorowana na debatach ONZ. W konferencji, która potrwa do 25 lutego, biorą udział uczniowie najlepszych polskich i zagranicznych liceów zainteresowanych rozwiązywaniem światowych problemów, w tym związanych z bezpieczeństwem, gospodarką, środowiskiem, zdrowiem czy prawami człowieka. 

Podczas TADMUN obraduje kilka komitetów, w tym:

  • Rady Bezpieczeństwa, który debatuje nad rozwiązaniami dla osiągnięcia politycznej i gospodarczej stabilizacji w ogarniętym od lat wojną Libanie,
  • Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), którego uczestnicy odnoszą się do wzmożonej konsumpcji kofeiny i tauryny u młodych ludzi,
  • Komitetu ds. kobiet, obradującego nad legalizacją małżeństw tej samej płci,
  • Rady Praw Człowieka, oceniającego sytuację muzułmańskich mniejszości w Azji Południowo-Wschodniej,
  • Rady ds. Ekonomicznych i Społecznych,  omawiającego problem drenażu mózgów,
  • Komisji ds. Nauki i Technologii na rzecz Rozwoju,  gdzie dyskutowane są wytyczne dotyczące zastosowania technologii kwantowych, środków transportu i wpływu sztucznej inteligencji na zmiany klimatyczne.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Konferencję, która odbywa się w języku angielskim, zorganizowało XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. W tym roku w wydarzeniu bierze udział ponad 250 ambitnych, pracowitych i zaangażowanych licealistów w wieku 15-19 lat, dla których udział w konferencji TADMUN jest możliwością zdobycia umiejętności negocjacyjnych, krytycznego myślenia oraz pracy w grupie.  

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem rektora SGH, dr hab. Piotra Wachowiaka, prof. SGH. 

1 slajd prezentacji na którym widać napis TADMUN 2024 wraz z logiem