Studentka SGH Anna Maliszewska mistrzynią Polski w pięcioboju nowoczesnym

Studentka SGH Anna Maliszewska mistrzynią Polski w pięcioboju nowoczesnym

Anna Maliszewska została mistrzynią Polski seniorów w pięcioboju nowoczesnym. Nasza studentka mistrzowski tytuł zdobyła po raz szósty.

Anna Maliszewska jest dwukrotną olimpijką ( igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 r. oraz Tokio 2021 r.), drużynową mistrzynią świata na zawodach w Berlinie 2015 r., a także akademicką wicemistrzynią świata z Budapesztu 2018 r.  W Pucharze Świata w pięcioboju nowoczesnym w Sofii w 2021 r. uplasowała się na 3. miejscu. Po sukcesie w Mistrzostwach Polski Seniorów, rozgrywanych w Drzonkowie w sierpniu 2021 r. uzyskała szósty w karierze tytuł mistrzyni Polski.

Bardzo cieszę się że zdobycia złotego medalu indywidualnie, tym bardziej, że to już 6 indywidualne złoto Mistrzostw Polski Seniorów w mojej kolekcji. Każdy kolejny tytuł smakuje coraz lepiej, a tym razem nawet podwójnie dobrze, bo udało mi się także zwyciężyć w rywalizacji sztafet mieszanych wraz z klubowym kolegą, również tegorocznym olimpijczykiem Sebastianem Stasiakiem. Oba złote medale osadzają mi średnio udany, nieco pechowy start na Igrzyskach, na których zajęłam 20. miejsce. Przede mną jeszcze start w wojskowych Mistrzostwach Świata organizowanych w Polsce, po których udam się na zasłużone wakacje.

Anna Maliszewska jest również studentką kierunku menedżerskiego na studiach magisterskich w SGH.