Prof. Barbara Więckowska na Liście Stu 2023 w systemie ochrony zdrowia „Pulsu Medycyny”

grafika przedstawiająca zdjęcie kobiety w okągłęj ramce na tle jednej z uczelnianych auli; podpis dr hab. Barbara Więckowska, #kadranaukowaSGH

Dr hab. Barbara Więckowska, prof. SGH, kierownik Zakładu Innowacji w Ochronie Zdrowia SGH, znalazła się na Liście Stu 2023 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia, rankingu „Pulsu Medycyny, największej niezależnej gazety środowiska medycznego.

Prof. Barbara Więckowska zajęła w nim 59. pozycję. Serdecznie gratulujemy.

Już po raz 21. „Puls Medycyny” ogłosił wyniki prestiżowych rankingów Lista Stu: MEDYCYNA oraz Lista Stu: SYSTEM OCHRONY ZDROWIA. Za najbardziej wpływową osobę w polskiej medycynie jury uznało prof. Macieja Banacha, natomiast osobą mającą największy pozytywny wpływ na system ochrony zdrowia w Polsce już po raz trzeci okazał się wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

Ranking Lista Stu powstaje we współpracy z jurorami, zaproszonymi przez „Puls Medycyny”. Każdego roku skład kapituły się zmienia. W tegorocznym plebiscycie w obu kategoriach kandydatów oceniało 45 ekspertów – podaje „Puls Medycyny" na swej stronie internetowej. 

Osiągnięcia i dokonania kandydatów w 2023 roku oceniano, jeśli chodzi o pozytywny wpływ na rozwój polskiej medycyny/systemu ochrony zdrowia oraz siłę publicznego oddziaływania. W każdej kategorii przyznawano od 1 do 10 punktów. O miejscu w rankingu zdecydowała łączna liczba punktów.

Więcej na temat Listy Stu.

Źródło: Puls Medycyny