Grant Erasmus+ na projekt ANGLE

Naukowcy z Polskiej Grupy Emerytalnej (PPG-SGH) należą do międzynarodowego zespołu, który uzyskał finansowanie z programu  Erasmus+ na 3-letni projekt „A Network Game for Life-cycle Education” (ANGLE).

Liderem projektu jest CeRP-Collegio Carlo Alberto a Elsa Fornero jest jego głównym kierownikiem. Projekt realizowany będzie w oparciu o strategiczną współpracę partnerską instytucji z 5 różnych krajów: ST Skills Together Srls (Włochy), Research Institute of the Finnish Economy – ETLA (Finlandia), Université Paris Dauphine (Francja), Tilburg University (Holandia), Warsaw School of  Economics (Polska), Push-Palermo Urban Solutions Hub (Włochy), Nibud-Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Hollandia). Kierowikiem polskiego zespołu jest Joanna Rutecka-Góra z Instytutu Statystyki i Demografii oraz PPG-​SGH.

Głównym celem projektu jest edukacja finansowa osób młodych z wykorzystaniem nowych technologii, takich jak gry i narzędzia on-line. Projekt ANGLE uwzględnia konieczność podejmowania różnych decyzji w cyklu życia, a tworzone narzędzia mają pomagać osobom młodym, w szczególności studentom, w uwzględnianiu długoterminowych konsekwencji tych decyzji. Więcej informacji.