Dr Jakub Sawulski z nagrodą Economicus 

Dr Jakub Sawulski zajął II miejsce w konkursie „Dziennika Gazety Prawnej” na najlepszą książkę ekonomiczno-biznesową, która ukazała się na polskim rynku w latach 2019/2020. 

Dr Sawulski został laureatem w kategorii: najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną, za publikację pt. „Pokolenie ’89. Młodzi o polskiej transformacji”. Jak pisze w uzasadnieniu jury konkursu:

Ambicją Jakuba Sawulskiego było naszkicowanie pokoleniowej perspektywy; opowiedzenie, jak na gospodarkę III RP patrzy generacja dzisiejszych 30-latków, a więc ludzi urodzonych w okolicach symbolicznego roku 1989, który przyniósł nam systemową zmianę polityczną i ekonomiczną. Sawulski oprócz opisu daje wiele rad i postulatów dotyczących zmiany ekonomicznego status quo we współczesnej Polsce. Jego praca stała się punktem odniesienia w niejednej publicystycznej debacie.

 

„Dziennika Gazeta Prawna” już od 10 lat organizuje konkurs Economicus, w którym wyróżnia autorów najlepszych książek o tematyce ekonomiczno-biznesowej, przyznając nagrodę w trzech kategoriach: za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną, najlepszy poradnik biznesowy oraz za najlepszą zagraniczną książkę ekonomiczną. Lista nagrodzonych publikacji i autorów tegorocznego konkursu jest dostępna na stronie DGP.