Dr Andrzej Sołdek powołany na prezesa PTE PZU

grafika przedstawiająca zdjęcie mężczyzny w okrągłęj ramce na tle jednej z uczelnianych auli, pod spodem napis: dr Andrzej Sołdek; kadra naukowa SGH

Rada nadzorcza Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU powołała dr. Andrzeja Sołdka na funkcję prezesa (od dnia uzyskania zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego).

Dr Andrzej Sołdek jest adiunktem w Zakładzie Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa, Instytut Finansów Korporacji i Inwestycji Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH) oraz Studium Zarządzania Strategicznego International Institute for Managment Development w Lozannie. 

Andrzej Sołdek od początku kariery związany był z podmiotami z sektora finansowego. W latach 2008–2016 prezes zarządu PTE PZU, w latach 2003–2008 wiceprezes zarządu PTE PZU odpowiedzialny za zarządzanie aktywami. Pełnił funkcje prezesa zarządu oraz dyrektora finansowego w Zurich PTE. 

Wcześniej był dyrektorem inwestycyjnym i członkiem zarządu w ING BSK Asset Managment, doradcą inwestycyjnym w Banku Śląskim i maklerem w Domu Maklerskim Banku Śląskiego. Posiada licencję  maklera papierów wartościowych oraz doradcy inwestycyjnego. Jest członkiem CFA Institue z tytułem Chartered Financial Analyst (CFA). Z rynkiem kapitałowym związany od ponad 24 lat. 

Uczestnik szkoleń inwestycyjnych organizowanych między innymi przez Harvard Business School, CFA Institute, Yale SOM, EDHEC-Risk Institute. Prelegent na licznych konferencjach i seminariach. Autor publikacji naukowych o systemie emerytalnym i rynku kapitałowym.