Do Klubu Partnerów SGH przystąpiła firma Press Glass SA

dwóch mężczyzn stoi w gabinecie i trzyma tabliczkę z nazwą firmy

4 listopada br. do Klubu Partnerów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przystąpiła firma Press Glass SA – największy polski producent szyb zespolonych dla budownictwa i jeden z największych w Europie. Współpraca SGH i Press Glassu ma na celu działanie na rzecz kształcenia studentów, w tym w wymiarze praktycznym.

Firma Press Glass posiada 14 zakładów produkcyjnych (w budowie są dodatkowe dwa), w tym pięć fabryk w Polsce, a także w Chorwacji, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Firma działa zarówno na rynku obsługującym budownictwo mieszkaniowe jak i obiekty komercyjne. Press Glass dysponuje 44 liniami do produkcji szyb zespolonych (dziennie produkuje do 30 tys. m2).

„Cieszymy się, że firma, która zaczynała działalność w 1991 r. z jednym zakładem produkcyjnym w Polsce, a teraz może pochwalić się siecią kilkunastu fabryk w Europie i Ameryce Północnej, dołączyła do Klubu Partnerów SGH. Mamy nadzieję, że 30-letnia obecność Press Glassu na rynku i doświadczenie w kontaktach z odbiorcami z różnych stron świata, wniesie znaczący wkład w proces kształtowania nowych liderów, zwłaszcza, że podobnie jak SGH nasz nowy partner w Klubie wyznaje zasadę budowania organizacji w oparciu o kodeks postępowania i największą jej siłę, czyli ludzi” – mówi rektor SGH, prof. Piotr Wachowiak.

dwóch mężczyzn odsłania tablicę zawieszoną na ścianie

„W ostatnich 30-40 latach postęp w technologii, w rozwoju medycyny, nauki był tak ogromny, że przez następnych 30 lat trzeba wykształcić nowych ludzi. Sukces będą odnosiły nie te państwa, które mają surowce czy tanią siłę roboczą, lecz te, które mają świetnie wykształconą kadrę menadżerską. To jest dla nas w tej chwili najważniejsza rzecz, dlatego rozpoczęliśmy współpracę z SGH. Widzimy, że kooperacja między biznesem a uczelniami, biznesem a nauką będzie miała kolosalną przyszłość i szanse na to, żeby polskie firmy odgrywały coraz większą rolę na rynkach – wskazuje prezes firmy Press Glass Arkadiusz Muś. – Z panem rektorem rozmawialiśmy o programie staży, wizyt w naszych zakładach oraz o specyfice naszej technologii. W związku z tym, że mamy międzynarodowe środowisko, możemy spotkać się z wieloma kulturami, kilkoma podejściami do pewnych problemów. Dlatego chcemy bliżej skontaktować się ze studentami, którzy namacalnie, nie tylko teoretycznie, zobaczą, jak się produkuje, gdzie są problemy, na co należy zwrócić uwagę i w jakim kierunku idzie ekonomia”.

Klub Partnerów SGH powstał w 1998 roku jako wspólna inicjatywa zarówno polskich, jak i międzynarodowych przedsiębiorstw, oraz władz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i ówczesnej rektor Janiny Jóźwiak. Wszyscy członkowie Klubu razem i każdy osobno, realizując swoje strategie biznesowe, współpracują z SGH w minimum czterech obszarach: employer branding i rekrutacja, edukacja i nauka, wzmacnianie potencjału SGH oraz projekty społeczne.