Firma Software AG Polska dołączyła do Klubu Partnerów SGH

grupa osób stojąca w gabinecie; w tle flaga RP, UE i sztandar SGH

4 kwietnia br. firma Software AG Polska przystąpiła do Klubu Partnerów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w celu działania na rzecz kształcenia studentów, w tym w wymiarze praktycznym. Firma Software AG Polska i SGH  podpisały także umowę o partnerstwie technologiczno-biznesowym.

„Cieszymy się, że do Klubu Partnerów SGH dołączyła kolejna duża firma sektora technologicznego. SGH, będąc jedną z najważniejszych uczelni ekonomicznych w Polsce, chce zapewniać studentom kształcenie na najwyższym poziomie, a także kontakt z praktycznym zastosowaniem wiedzy. Liczę na to, że rolę taką w naszej współpracy odegra firma Software AG Polska” – powiedział rektor SGH, dr hab. Piotr Wachowiak, prof. SGH.

dwóch mężczyzn trzyma w ręku tablicę z informacją o przyjęciu do Klubu Partnerów SGH firmę Software AGNa mocy zawartej umowy Software AG Polska dołączyła do Klubu Partnerów SGH, wnosząc do tego prestiżowego grona swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu technologii IT.

Dodatkowo w ramach umowy Software AG dostarczy na potrzeby SGH bezpłatne licencje swoich produktów, które znajdą zastosowanie w dwóch obszarach. Jest to obszar dydaktyczny, w ramach którego  studenci SGH będą mogli zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu technologii Software AG i jej wykorzystania w działaniach biznesowych. Rozwiązania firmy będą również służyć do bieżącej obsługi działalności uczelni, czyli wspomagać codzienne funkcjonowanie pracowników i studentów.

W pierwszej kolejności Software AG dostarczy technologię ARIS – najbardziej dojrzałe na rynku rozwiązania do obsługi, zarządzania, monitorowania i doskonalenia procesów biznesowych. Następnie  przewiduje się rozszerzenie współpracy o platformę webMethods – zapewniającą najlepsze i sprawdzone przez klientów na całym świecie systemy do Integracji i API.

„Bardzo cieszę się na współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie i włączenie technologii Software AG do programu dydaktycznego uczelni. Mam nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom uda się nam jeszcze lepiej przygotować przyszłe kadry managerów do umiejętnego wykorzystywania w biznesie najnowszych technologii IT z zakresu procesów biznesowych i integracji” – wskazał Łukasz Świst wiceprezes Software AG na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią.

dwóch mężczyzn odłsania tablicę Od lat firma Software AG współpracuje z uczelniami, zarówno z Polski, jak i całego świata, dostarczając w ramach prowadzonego programu „University Relations” bezpłatnie licencje swoich technologii na potrzeby dydaktyczne.  Bardzo wiele  uczelni, także w Polsce, decyduje się  na zakup oprogramowania Software AG na zasadach komercyjnych, wykorzystując je do podniesienia jakości funkcjonowania.

„Współpraca z SGH  ma zdecydowanie szerszy charakter niż nasze dotychczasowe porozumienia z innymi uczelniami. W tym przypadku stajemy się również członkiem Klubu Partnerów SGH, w ramach którego będziemy chcieli wspólnie podejmować działania związane przede wszystkim z promowaniem oraz dzieleniem się wiedzą i doświadczeniami z zakresu technologii IT, domeny działania Software AG” – dodał Łukasz Świst.

Klub Partnerów SGH powstał w 1998 roku jako wspólna inicjatywa zarówno polskich, jak i międzynarodowych przedsiębiorstw, oraz władz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i ówczesnej rektor Janiny Jóźwiak. Wszyscy członkowie Klubu razem i każdy osobno, realizując swoje strategie biznesowe, współpracują z SGH w minimum czterech obszarach: employer branding i rekrutacja, edukacja i nauka, wzmacnianie potencjału SGH oraz projekty społeczne.

Software AG działa w 70 krajach i zatrudnia ponad 4700 pracowników. Firma tworzy nowy wymiar integracji, zapoczątkowała  transformację biznesu, umożliwia szybkie innowacje w zakresie Internetu Rzeczy (IoT), dzięki czemu można wprowadzać wyróżniające modele biznesowe. Software AG daje swobodę łączenia i integracji dowolnych technologii – od aplikacji do rozwiązań brzegowych, pomaga uwolnić dane z silosów, dzięki czemu można je udostępniać oraz wykorzystywać – umożliwiając podejmowanie najlepszych decyzji i odblokowywanie zupełnie nowych możliwości rozwoju.