Przedsiębiorcy SGH na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

zdjęcie rektora SGH z przedsiębiorcami na Forum Ekonomicznym

W tegorocznym Forum Ekonomicznym w Karpaczu (6-8 września 2022 r) razem z delegacją SGH, złożoną z pracowników naukowych, administracyjnych oraz uczestników programu „Młody Naukowiec”, po raz pierwszy udział wzięli przedsiębiorcy związani z SGH: Członkowie Rady Przedsiębiorców SGH oraz laureaci konkursu „Żagle Biznesu”.

W lipcu 2022 roku w ramach Klubu Przedsiębiorców powołana została Rada Przedsiębiorców SGH. Zadaniem Rady jest wspieranie projektów powstających w SGH oraz integracja środowiska przedsiębiorczych studentów, doktorantów i absolwentów. Konkurs „Żagle Biznesu” nagradza natomiast inteligentne organizacje założone i kierowane przez studentów oraz absolwentów SGH. Członkowie Rady to również przedsiębiorcy, którzy oprócz aktywnego udziału w rozwijaniu projektów z zakresu przedsiębiorczości, wraz z laureatami Żagli mieli tym roku mieli możliwość dołączenia do delegacji SGH i wzięcia udziału w Forum Ekonomicznym w Karpaczu, którego Szkoła Główna Handlowa w Warszawie jest głównym parterem merytorycznym. 

Przedsiębiorcy brali udział w panelach dyskusyjnych zarówno w Strefie SGH, jak i w głównych ścieżkach merytorycznych Forum Ekonomicznego. Ich udział w poszczególnych wydarzeniach oraz obecność była widoczna podczas Forum i stanowiła silny głos młodego pokolenia przedsiębiorców oraz ukazywała ich spojrzenia na kluczowe wyzwania gospodarcze i społeczne. 

Do zaangażowania się w budowanie środowiska przedsiębiorczego na SGH zapraszamy wszystkich, praktyków oraz studentów-przyszłych przedsiębiorców. Historię naszych przedsiębiorców można znaleźć na platformie YouTube SGH Warsaw School of Economics 
 
ludzie dyskutujący na scenie podczas Forum Ekonomicznego
Michał Mądry (Enky Consulting) i Wojciech Mikucki (Sellions) wspólnie z dr Eleną Pawętą dyskutowali na temat systemów wsparcia startupów w Europie Środkowo – Wschodniej.

 
ludzie na scenie dyskutują w trakcie panelu na Forum Eknomicznym
W dyskusji na temat wspierania przedsiębiorczości moderowanej przez prof. Marcina Wojtysiaka – Kotlarskiego brał udział Mateusz Bereziewicz (M8 Production House).
 
ludzie na scenie podczas dyskusji na Forum EKonomicznym
Dyskusje naszych przedsiębiorców nie ograniczyły się wyłącznie do strefy SGH. W ramach głównej ścieżki tematycznej Forum Ekonomicznego Wiktoria Wójcik (inStreamly) wzięła udział w panelu na temat social mediów oraz roli pokolenia Z w nowoczesnym marketingu. 
  
ludzie na scenie podczas dyskusji na Forum EKonomicznym
Nie zabrakło również tematów związanych z zrównoważonym rozwojem. Marek Jakubów (Stability Capital) wziął udział w panelu poświęconym celom ESG, a Piotr Grabowski (foodtech.ac) dyskutował na temat Green Generation. 
 ludzie na scenie podczas dyskusji na Forum EKonomicznym

Nasi przedstawiciele wzięli również udział w dyskusji poświęconej tematyce wspierania przedsiębiorstw przez Państwo. Sebastian Starzyński (TakeTask) oraz Damian Augustyn (Horum) reprezentowali społeczność przedsiębiorców SGH w tej dyskusji. 

ludzie na scenie podczas dyskusji na Forum EKonomicznym