Wszystko, co osiągnąłem, zawdzięczam SGH

laureaci nagrody

„Wszystko, co osiągnąłem, zawdzięczam SGH" – powiedział student SGH Piotr Zawadzki, odbierając pierwszą nagrodę w konkursie EconoMy Challenge zorganizowanym przez redakcję „Pulsu Biznesu” i Santander Bank Polska. To drugi rok z rzędu, kiedy nasz student wygrywa EconoMy Challenge. 

Uroczyste wręczenie nagrody w konkursie „Pulsu Biznesu” i Santander Bank Polska (w Klubie Partnerów SGH) odbyło się 15 maja po południu podczas ceremonii na kongresie Impact’24 w Poznaniu, którego SGH jest partnerem merytorycznym.

„Byłem bardzo zaskoczony, że drugi rok z rzędu otrzymałem to wyróżnienie. W zasadzie byłem zdziwiony i zadowolony zarazem, że znów się udało. Bo to jest wielkie wyróżnienie. Nie spodziewałem się, rok po roku uda mi się zająć 1. pozycję w tym konkursie – powiedział Gazecie SGH – życie uczelni laureat.

– Test konkursowy nie był łatwy. Pytania dotyczyły zarówno teoretycznej strony ekonomii, jak i praktyki w obszarze polskiej gospodarki czy szerzej finansów. Pytania były zamknięte. Natomiast sporą trudnością był zakres wiedzy oraz bardzo niewiele czasu na zastanowienie się – czasami 15, czasem 30 sekund w zależności od pytania. Trzeba więc było bardzo szybko odpowiadać. Tutaj ewidentnie organizatorzy dostosowywali każde pytanie do skali trudności pytania". 

Na zdjęciu: dziekan Studium Magisterskiego dr hab. Dorota Niedziółka, prof. SGH, Piotr Zawadzki, dyrektorka marketingu Bonnier Business Polska Karolina Kowalska, rzecznik SGH Mariusz Sielski.

Piotr Zawadzki jest studentem II roku studiów magisterskich w SGH na kierunku metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne (MIESI). 

Jak powiedział Gazecie SGH – życie uczelni, nagrodę pieniężną, którą otrzymał, „częściowo postara się zaoszczędzić, a częściowo przeznaczyć na świętowanie".

Spytany o to, w jakim kierunku chciałby dalej podążać, jaki obszar interesuje go najbardziej, wyznał: „Jeszcze się nie zdecydowałem, czy biznes czy nauka. Rozważam oba, ale bliższa jest mi chyba nauka. Myślę o pozostaniu na uczelni. Uważam, że byłaby to bardzo ciekawa droga".

Na pytanie, co by powiedział młodym ludziom, takim jak on, którzy startują w takich konkursach, odparł, że „warto mieć pasję do ekonomii, do finansów. I wtedy najłatwiej jest osiągnąć taką wygraną".

Więcej o konkursie EconoMy Challenge na stronie: PB EconoMy Challenge – sprawdź swoją wiedzę i wygraj.

W konkursie EconoMy Challenge wzięli udział studenci z najważniejszych uczelni w kraju, w tym z uczelni ekonomicznych. Główna nagroda opiewała na 10 tys. zł. Uczestnicy sprawdzali swą ogólną  wiedzę ekonomiczną i znajomość rzeczy w takich obszarach tematycznych, jak bankowość, rynki kapitałowe i bieżące trendy gospodarcze.

Laureatowi ponownie gratulujemy osiągnięcia.

SGH na Impact’24.