SGH partnerem Strefy ESG podczas Invest Cuffs w Krakowie

kilka osób siedzi na panelu podczas konferencji; za nimi na ekranie wyświetlane są zdjęcia i afiliacje

24 i 25 marca 2023 roku w Krakowie w centrum konferencyjnym ICE odbyła się dziewiąta już edycja konferencji i targów Invest Cuffs. To wyjątkowe wydarzenie co roku przyciąga kilka tysięcy uczestników. W tym roku podczas Invest Cuffs ważnym elementem wydarzenia była Strefa ESG, której partnerem została Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Reprezentanci naszej uczelni aktywnie brali dział w wielu dyskusjach o ESG, jako paneliści lub moderatorzy paneli.

W tym roku w Invest Cuffs wzięło udział ponad 7 tysięcy inwestorów detalicznych z całej Polski, przedstawicieli brokerów, firm inwestycyjnych i ekspertów rynkowych z całej Europy. Na te dwa dni Kraków stał się największym skupiskiem inwestorów w tej części Europy, którzy debatowali o akcjach, walutach, surowcach, kryptowalutach i funduszach inwestycyjnych.

Kongres Invest Cuffs był znakomitą okazją do zapoznania się z nowościami w ofercie brokerów oraz przedsiębiorstw ściśle związanych z rynkiem inwestycyjnym. Na trzech piętrach Krakowskiego Centrum Kongresowego znalazło się ponad 120 wystawców: domów brokerskich, banków, spółek giełdowych, rynkowych ekspertów oraz traderów.

Z Partnerem w Qualia AdVisory i byłym prezesem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Ludwikiem Sobolewskim rozmawialiśmy podczas Invest Cuffs 2023 o skali biznesu, który może zostać dotknięty unijną dyrektywą w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju/ESG.

 

 

Z członkinią zarządu ds. rozwoju biznesu i sprzedaży Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Izabelą Olszewską rozmawialiśmy o indeksie dochodowym WIG-ESG, który jest odpowiedzią GPW na globalne zainteresowanie tematyką społecznie odpowiedzialnego inwestowania.

Izabela Kozakiewicz-Frańczak z iKsync.com mówiła o tym, jak generacja Z postrzega wartości ESG i czy naprawdę przestrzega ich w codziennym życiu.

Do udziału w konferencji naukowej „Zrównoważona transformacja gospodarki, samorządów i rynków finansowych – trendy, wyzwania i najlepsze praktyki”, organizowanej 12-13 października 2023 r. przez Instytut Finansów Korporacji i Inwestycji SGH, zaprosiła dr Anna Grygiel-Tomaszewska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Materiały wideo realizował Paweł Gołębiowski.

Więcej informacji na temat Invest Cuffs tutaj.