Premiera raportu „Gościnna Polska 2022+” we wtorek 21 czerwca

grafika z napisem informującym o raporcie "Gościnna Polska 2022+"

We wtorek 21 czerwca w Warszawie odbędzie się premiera raportu „Gościnna Polska 2022+”. SGH jest jednym z patronów tego projektu na temat wspierania Polski i Polaków w pomocy osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie. 20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy.

Raport „Gościna Polska 2022+” powstał w odpowiedzi na kryzys migracyjny, z którym obecnie mierzy się Polska, a który jest po transformacji politycznej i gospodarczej przełomu lat 80 i 90 XX wieku największym wyzwaniem ostatnich kilkudziesięciu lat.

Atak Federacji Rosyjskiej na Ukrainę postawił przed Polską szereg wyzwań społeczno-gospodarczych. Obecnie Polska potrzebuje nie tylko skutecznej strategii radzenia sobie z napływem osób uciekających przed wojną, ale też wykreowania wizji przyszłości, uwzględniającej wyzwania i szanse pojawiające się w różnych obszarach życia społeczno-gospodarczego.

Raport przygotowała Fundacja WiseEuropa we współpracy z szerokim zespołem badaczy i ekspertów, w tym ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS oraz kilku organizacji pozarządowych.

Czołowi przedstawiciele polskiej nauki i trzeciego sektora próbują odpowiedzieć m.in. na pytania: Jak organizować system edukacji? Jak powinna funkcjonować opieka zdrowotna? Jakie wyzwania w obszarze międzykulturowym rodzi obecna sytuacja?

Więcej informacji w artykule Na EKF w Sopocie zaprezentowano założenia raportu „Gościnna Polska 2022+” – SGH jednym z patronów projektu