DZIŚ NA ŻYWO: Szczepionki – nauka i innowacje w walce z pandemią

Dr n. med. Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska, weźmie udział w kolejnym spotkaniu z cyklu Czwartkowe Forum SGH. Dyskusja online odbędzie się 22 kwietnia o godz. 14.00.

Dr n. med. Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska, weźmie udział w kolejnym spotkaniu z cyklu Czwartkowe Forum SGH. Dyskusja online odbędzie się 22 kwietnia o godz. 14.00.

grafika zaproszenie na spotkanie, z wizerunkiem dr n. med. Doroty Hryniewickiej-Firlej, prezes firmy Pfizer

Szczepienia należą do najbardziej skutecznych środków ochrony zdrowia publicznego. Również w przypadku COVID-19 badania naukowe mogą położyć kres najbardziej niszczycielskiej pandemii XXI wieku. Błyskawiczne rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 przyczyniło się do wzmożenia wysiłków firm farmaceutycznych na niespotykaną wcześniej skalę, dzięki czemu w ciągu mniej niż roku udało się wprowadzić do obrotu pierwsze szczepionki przeciw COVID-19. Comirnaty, opracowana przez firmę Pfizer i BioNTech szczepionka przeciw COVID-19 była pierwszym wprowadzonym do powszechnego użycia tego rodzaju preparatem i zarazem pierwszym wykorzystującym innowacyjną technologię mRNA.  

Wiele wskazuje jednak na to, że wirus Sars-Cov-2 zostanie z nami na dłużej lub – jak wirus grypy – na zawsze. Warto więc poznać lepiej zarówno biznesową stronę programu rozwoju szczepionki, jak i przyszłość sektora producentów innowacyjnych leków.

W rozmowie poruszone zostaną, między innymi, takie zagadnienia jak:

  • wielkość dostaw szczepionki Comirnaty w 2021 roku
  • aktualny stan prac badawczych nad szczepionkami i produktami leczniczymi COVID-19
  • wyzwania związane z opracowaniem, produkcją i dystrybucją szczepionek
  • lekcje dla przedsiębiorców pracujących nad innowacyjnymi technologiami, jakie płyną z prac nad szczepionką Comirnaty.  

Rozmowę poprowadzi Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia o godz. 14.00, na kanale SGH w serwisie YouTube (link). Zapraszamy do śledzenia transmisji oraz zadawania pytań ekspertom.

Czwartkowe Forum SGH, wspólny projekt Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Forum Ekonomicznego, to cykl debat online na temat najważniejszych problemów gospodarczych, biznesowych i społecznych w kraju i na świecie. Jego celem jest zainicjowanie wymiany opinii na najbardziej istotne kwestie ekonomiczne pomiędzy przedstawicielami świata nauki i praktyki gospodarczej, omówienie aktualnych trendów i zjawisk gospodarczych, najistotniejszych wyzwań biznesowych oraz ich konsekwencji i skutków z perspektywy regionu, kraju, poszczególnych branż, przedsiębiorstw, jak również gospodarstw domowych.  Osoby i instytucje zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu z Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH, e-mail: cpitt@sgh.waw.pl