Droga do sukcesu na Ukrainie

Warsztaty „Własna droga do sukcesu” w Iwano-Frankiwsku (Stanisławowie)

W Centrum Kultury i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (Stanisławowie) w dniach 25–27 września odbyła się kolejna edycja spotkań „Własna droga do sukcesu”. Trzydniowe warsztaty dla przedsiębiorców poprowadzili prof. Piotr Wachowiak, prorektor SGH ds. nauki i zarządzania, oraz Bartosz Majewski, dyrektor Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii.

Na spotkanie z różnych zakątków Ukrainy m.in. z Kijowa, Żytomierza czy Drohobycza przybyli przedsiębiorcy oraz osoby zainteresowane prowadzeniem własnej działalności.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, jak identyfikować przewagi konkurencyjne oraz w jaki sposób przewagi te przekładają się na konkretną strategię konkurencji. Mogli też skonsultować swój pomysł z ekspertami, wykorzystując ich doświadczenie i wsparcie w konkretnym obszarze. Efektem warsztatów był opracowany biznesplan przedsięwzięcia oraz narzędzia ułatwiające podjęcie właściwych działań. Zarówno uczestnicy, jak i prowadzący podkreślali praktyczny wymiar zajęć i wysoki poziom prowadzonej debaty.

Organizatorem projektu „Własna droga do sukcesu” jest Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie. Inicjatywa realizowana jest już od kilku lat na Ukrainie i Litwie przy udziale merytorycznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Głównym celem spotkań i warsztatów jest wzmacnianie przedsiębiorczości Polaków ze Wschodu i kształtowanie w nich umiejętności dostrzegania w otoczeniu szans na rozwój działalności biznesowej. Dostarczenie młodym i doświadczonym przedsiębiorcom narzędzi do stworzenia własnej działalności i kreowania otaczającej rzeczywistości gospodarczej ma przyczynić się do rozwoju środowiska innowacyjnego, będącego impulsem rozwojowym dla każdej gospodarki.

Centrum Kultury i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku