Strefa SGH na Forum Ekonomicznym 2022 – dzień drugi

Na zdjęciu goście strefy SGH

Podczas drugiego dnia w Strefie SGH w godzinach od 9.20 do 18.15 odbędzie się 10 paneli z udziałem specjalistów z dziedziny ekonomii, bankowości, klimatu, polityki ESG, sektora energetycznego, rynku mieszkaniowego, ochrony zdrowia i branży farmaceutycznej oraz motoryzacji.

Panele w zależności od podjętego tematu będą trwały od 20 do 40 minut.

Wszystkie panele dyskusyjne będą transmitowane na naszym kanale na YouTubie, a skróty z debat, najważniejsze wnioski – na naszym koncie na Twitterze.

Obrady drugiego dnia rozpoczną się o godz. 9.20 prezentacją Catch UP, gośćmi spotkania będą Paweł Borys i Agnieszka Chłoń-Domińczak, a prowadzącym Mirosław Łukasiewicz.

O godz. 11.00 odbędzie się debata pt. Polityka ESG fundamentem odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu z udziałem Arkadiusza Mierzwy, Marty Miklaszańskiej, Łukasza Niewoli, Ireny Picholi oraz Rafała Rudzkiego. Moderatorem debaty będzie Piotr Glen.

O godz. 11.55 o stanie i perspektywach dla rynku kredytów i pożyczek dla gospodarstw domowych z Waldemarem Rogowskim rozmawiać będą Sławomir Grzelczak, Krzysztof Piertaszkiewicz i Ewa Wernerowicz.

O godz. 12.35 zapraszamy na panel dyskusyjny na temat edukacji dla klimatu z udziałem Wojciecha Falkowskiego, Wojciecha Hanna, Jerzego Lisa, Roberta Olkiewicza oraz Piotra Wachowiaka, który poprowadzi Dorota Niedziółka.

O godz. 13.05 Piotr Maślak, będzie rozmawiał z Krzysztofem Gerlachem oraz Mariuszem-Janem Radło o znaczeniu leasingu w finansowaniu inwestycji w gospodarkach krajów CEE, stan obecny i trendy przyszłości.

O godz. 13.45 odbędzie się spotkanie na temat sektora energetycznego w dobie szoków cenowych i wojny hybrydowej, którego gośćmi będą Rafał Gawin, Mirosław Kowalik, Tomasz Tomasiak oraz Urszula Wiśniewska, a prowadzącym Krzysztof Księżopolski.

O godz. 14.55 o aktualnych wyzwaniach rynku mieszkaniowego w Polsce Adam Czerniak, debatował będzie z Mateuszem Bońcą, Andrzejem Oślizłą, Iwona Sroką.

O godz. 16.05 odbędzie się rozmowa na temat innowacyjności i konkurencyjności sektora ochrony zdrowia i branży farmaceutycznej. Gośćmi spotkania będą Michał Bylniak, Arkadiusz Kowalski, Witold Lelental, Andrzej Podlipski, Agrawal Siddarth, Krzysztof Szponder, Weigold Thomas, prowadzącym zaś Arkadiusz Kowalski.

O godz. 16.45 Piotr Maślak porozmawia na temat systemów wspierania startupów w CEE z Michałem Mądrym, Wojciechem Mikuckim, Eleną Pawętą i Tomaszem Snażykiem.

O godz. 17.15 odbędzie się panel pt. Transformacja energetyczna motoryzacji – trendy globalne i perspektywy krajowe, którego gośćmi będą Marzena Cichosz, Jakub Faryś, Katarzyna Sobotka, Marcin Ślęzak. Debatę poprowadzi Piotr Maślak.