Nagroda Gospodarcza SGH 2022 przyznana!

na grafice zdjęcie dr Ireny Eris oraz statuetki

W tym roku Nagrodę Gospodarczą SGH otrzymała dr Irena Eris założycielka marki Dr Irena Eris. Na uroczystej gali, która odbyła się 7 września na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, statuetkę wręczył Laureatce rektor SGH prof. Piotr Wachowiak.

Przyznawana od 2019 r. Nagroda Gospodarcza SGH jest sposobem wyróżnienia osób, które szczególnie zasłużyły się na polu przedsiębiorczości i innowacyjności, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego Polski.

Taką osobą jest niewątpliwie pani dr Irena Eris, która od blisko czterech dekad znajduje się w ścisłej czołówce liderów i liderek polskiego biznesu, z powodzeniem rozwijając przedsiębiorstwo cieszące się renomą najpierw w kraju, a potem i w świecie.

Jestem bardzo szczęśliwy, że nasza doroczna Nagroda trafia do przedsiębiorczyni i naukowczyni, która w relatywnie krótkim czasie weszła do ścisłego grona światowych marek, co potwierdza wspomniane już uznanie we Francji oraz popularność marki w Hiszpanii, Islandii, krajach bałtyckich i na Malcie, gdzie produkty Dr Irena Eris są produktem nr 1 w sferze dermokosmetyki, a także popyt na produkty firmy w krajach arabskich.

Wręczenie Nagrody Gospodarczej SGH 2022

W imieniu Kapituły Nagrody Gospodarczej oraz całej społeczności akademickiej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pragnę serdecznie pogratulować Laureatce wyróżnienia, życząc Jej, by pozostawała dla nas wszystkich wzorem właściwego postępowania w życiu i pracy zawodowej, będąc zarazem wzorem dla „liderów i liderek przyszłości kształtowanych przez nas w SGH.

W laudacji wygłoszonej podczas przyznawania nagrody Rektora SGH zwrócił szczególną uwagę na zaangażowania dr Ireny Eris w ochronę środowiska, całkowitą odmowę testów na zwierzętach, a także poważne podejście do społecznej odpowiedzialności, zasad etyki i wartości w działaniach biznesowych.

Wywiad: Dr Irena Eris: Robię to, co kocham. Sukces to połączenie intuicji i codziennej pracy

Na rozmowę z Laureatką dr Ireną Eris zapraszamy 8 września o godz. 9.20.

 


Nagrodę Gospodarczą SGH ustanowiono w 2019 r., a jej pierwszą laureatką została prezes Grupy LUX MED Anna Rulkiewicz, którą wyróżniono za działania zapewniające Grupie LUX MED pozycję lidera w branży prywatnych usług medycznych w Polsce.

W roku 2020 Nagrodę Gospodarczą SGH otrzymał prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło za umocnienie pozycji Grupy Kapitałowej PKO, lidera rynku finansowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Krzysztof Pawiński współzałożyciel i współwłaściciel Grupy Maspex, a obecnie także prezes zarządu Grupy Maspex – jednej z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych, Nagrodę Gospodarczą SGH otrzymał w 2021 roku. Grupa Maspex jest liderem na rynku soków, nektarów i napojów jej produkty trafiają do ponad 60 krajów na całym świecie, firma współpracuje z ponad 200 klientami biznesowymi