Tytus Brzozowski gościem specjalnym 3. Klubu Prasowego SGH

zdjęcie dwóch młodych mężczyzn na tle białego regału, w tle napis i logo Klub Prasowy SGH

27 marca 2024 r. o godz. 17.30 w przestrzeni coworkingowej (PPZ) Biblioteki SGH odbędzie się trzecie spotkanie w ramach Klubu Prasowego SGH. Jego gościem będzie wybitny artysta, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, a zarazem twórca własnej powszechnie rozpoznawalnej marki, autor ośmiu warszawskich murali uhonorowany tytułem Warszawiaka Roku 2022 – Tytus Brzozowski. Spotkanie poprowadzi dziennikarz TVP Info Jonasz Jasnorzewski.

„Podczas spotkania opowiem, jak zaczynałem budować rozpoznawalność i markę. Porozmawiamy o właściwych proporcjach między misją, pasją i pieniędzmi, a także o cechach i kompetencjach przydatnych nie tylko w malarstwie” – mówi Tytus Brzozowski.


„Jak budować swoją markę w internecie? Czy artysta może być jednocześnie biznesmenem? W jaki sposób zarobić na sztuce? O tym porozmawiamy z Tytusem Brzozowskim. Z laureatem plebiscytu na Warszawiaka Roku 2022 porozmawiamy też o tym, jak powinna zmieniać się Warszawa. Czy miasto może być jednocześnie funkcjonalne i ładne? Czy da się pogodzić oczekiwania wszystkich mieszkańców miasta?” – wskazuje Jonasz Jasnorzewski.

Link do transmisji na żywo ze spotkania.

Główną inspiracją dla artysty – jak podkreśla sam Tytus Brzozowski – jest Warszawa i jej niezwykła historia. W jego pracach odnajdziemy dawno nieistniejące, zdobne kamienice czy znane gmachy usytuowane w bardzo nietypowych okolicznościach. Szczególną rolę w malarstwie Brzozowskiego odgrywają ludzie. Pojawiają się na dachach, kominach, łącznikach między budynkami, a nawet lewitują gdzieś w chmurach – wszystko to, by pokazać, że miasto może, a nawet powinno być przyjazne oraz pełne aktywności. Prace artysty wykorzystywane są przez Polską Organizację Turystyczną do promocji turystyki w Polsce np. na Międzynarodowych Targach Turystycznych World Travel Market w Londynie. 

W 2023 r. Tytus Brzozowski wykonał mural „Prezydent z SGH” zamówiony przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie dla uczczenia stulecia objęcia przez prof. Stanisława Wojciechowskiego urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Inauguracyjne spotkanie Klubu Prasowego SGH odbyło się 24 stycznia br. Jego gościem był redaktor naczelny tygodnika „Polityka” Jerzy Baczyński. Rozmawiała z nim red. Agnieszka Lichnerowicz z TOK FM.

Z kolei 28 lutego 2024 r. (spotkanie drugie) po raz pierwszy wręczono nagrody SGH dla wyróżniających się dziennikarzy gospodarczych. Nagrodę SGH dla najlepszego dziennikarza gospodarczego w 2023 r. za wybitne osiągnięcia w sferze popularyzacji nauk ekonomicznych otrzymała redaktor Karolina Wysota z portalu Money.pl. Nagrodę SGH dla najlepszego dziennikarza gospodarczego za całokształt dorobku otrzymał zaś redaktor Roman Młodkowski, współtwórca i szef kanału Biznes24.

W zamierzeniu organizatorów Klub Prasowy SGH ma służyć integracji środowiska dziennikarzy i trwalszemu związaniu ich z SGH. Dla studentów to okazja do networkingu i nawiązywania kontaktów ze środowiskiem dziennikarskim. Spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca, stwarzając okazję do rozmowy z osobami mającymi wpływ na opinię publiczną w Polsce i życie społeczno-gospodarcze oraz kulturalne kraju.

Pasja, silna wola i życiowy impet  – wywiad z Tytusem Brzozowskim w „Gazecie SGH".
Artysta przyłączył się również do akcji SGH dla WOŚP 2023.