Doktorantka SGH nominowana do listy Top 100 Women in Cloud Computing

grafika przedstawiająca zarys chmur na niebiesko-różówym tle i napis Top 10 Women in Cloud Computing

Karolina Bolesta, doktorantka SGH oraz Senior IT Manager w firmie Procter&Gamble, została nominowana do listy Top 100 Women in Cloud Computing, przygotowywanej przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Karolina Bolesta została nominowana w kategorii Cloud Rising Star.

zdjęcie portretowe kobiety w czerwonej marynarce

Chmura obliczeniowa staje się coraz bardziej powszechna w dzisiejszym świecie; zarówno małe, jak i duże firmy polegają na tej technologii do przechowywania i zarządzania danymi. W miarę jak coraz więcej firm wdraża rozwiązania chmurowe, rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie - piszą organizatorzy na stronie internetowej.

Badania sugerują, że do 2025 roku sama Polska może potrzebować nawet 200 tys. pracowników IT, w tym specjalizujących się w przetwarzaniu danych w chmurze. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu i zapewnić, że technologia ta jest dostępna i użyteczna dla wszystkich, konieczne jest, aby pracowało nad nią zróżnicowane grono specjalistów. Oznacza to nie tylko zatrudnianie osób z różnych środowisk i kultur, ale także promowanie równości płci w tej dziedzinie. Niestety, podobnie jak wiele obszarów branży technologicznej, cloud computing jest obecnie zdominowany przez mężczyzn. Musi się to zmienić, aby stworzyć bardziej inkluzywną i sprawiedliwą branżę.

Aby rozwiązać ten problem, Fundacja Edukacyjna Perspektywy uruchomiła inicjatywę TOP Women in Cloud Computing. Program ten ma na celu wyróżnienie kobiet, które wnoszą znaczący wkład w dziedzinę przetwarzania danych w chmurze oraz zainspirowanie kolejnego pokolenia profesjonalistek w branży.

Inicjatywa zakończy się przyznaniem nagród Excellence in Cloud Computing Awards, które zostaną wręczone 10 najwybitniejszym ekspertkom w dziedzinie chmury obliczeniowej w Polsce podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2023.

Uznając i promując osiągnięcia kobiet w dziedzinie chmury obliczeniowej, możemy pomóc w stworzeniu bardziej zróżnicowanej i inkluzywnej branży oraz zapewnić każdemu możliwość korzystania z mocy technologii chmurowej.

Trzymamy kciuki za naszą nominowaną.

Więcej o inicjatywie.