Zmarła prof. dr hab. Maria Podgórska

płonąca świeczka na czarnym tle

2 grudnia 2022 roku w wieku 73 lat odeszła od nas prof. dr hab. Maria Podgórska. Pani Profesor rozpoczęła pracę w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie po ukończeniu studiów doktoranckich w 1975 roku i nieprzerwanie pracowała w naszej uczelni do końca września 2022 roku, przechodząc przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, począwszy od asystenta, skończywszy na stanowisku profesora.

Pani Profesor zawsze była niezwykle zaangażowana w życie SGH. W latach 1992-1993 pełniła funkcję dziekana Studium Podstawowego, od 1993 do 2019 – dyrektora Instytutu Ekonometrii, zaś w okresie 1994-2013 – kierownika Zakładu Metod Probabilistycznych w strukturach Instytutu. Była jedną z osób, którym Kolegium Analiz Ekonomicznych w okresie swojego powstawania w latach 90. XX w., zawdzięczało najwięcej.

Za swoją pracę była wielokrotnie wyróżniana, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi w 2003 roku, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2011 roku oraz Medalem „Zasłużony dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie” w 2021 roku.

Była niezwykle popularnym dydaktykiem i cenionym naukowcem, a przede wszystkim osobą powszechnie lubianą i szanowaną nie tylko za swoją wiedzę i doświadczenie, ale także za to, jakim była człowiekiem. Profesor Podgórska zawsze starała się pomagać innym, szczególnie wspierając tych, którzy tego wsparcia potrzebowali najbardziej. Wypromowała i wychowała szereg doktorów i profesorów; zawsze znajdowała czas dla każdego, kto poprosił ją o podzielenie się cennymi uwagami.

Pogrążeni w smutku pracownicy Instytutu Ekonometrii, Kolegium Analiz Ekonomicznych i całej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Pogrzeb Pani profesor Marii Podgórskiej odbędzie się 13 grudnia o godzinie 12.00 w Domu Pogrzebowym – sala A na Cmentarzy Północnym w Warszawie (ul. Wóycickiego 14) 

Dla osób z SGH chcących wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych zostanie podstawiony autokar.

Autokar będzie czekał przy budynku G, w zatoczce za szlabanem, od godziny 10.40. O godz. 11.00 planowany jest wyjazd.
Po pogrzebie autokar wróci do SGH.

Wspomnienie o profesor Marii Podgórskiej.