Rektor SGH powołał prof. SGH Andrzeja Zawistowskiego na prorektora ds. dydaktyki i studentów

Rektor SGH Piotr Wachowiak powołał 9 maja 2025 roku dr. hab. Andrzeja Zawistowskiego, prof. SGH, na prorektora ds. dydaktyki i studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prof. Zawistowski był dotąd prodziekanem Studium Magisterskiego SGH.
„Bardzo dziękuję Jego Magnificencji Rektorowi SGH prof. Piotrowi Wachowiakowi za zaufanie i przyjęcie do grona najbliższych współpracowników. Cieszę się także, że wybór dokonany przez Rektora, został dobrze przyjęty przez Samorząd Studentów naszej Uczelni. Postaram się swoją pracą poświadczyć, że wybór ten był dobrą decyzją” – powiedział nowo powołany prorektor.
Z dniem 1 kwietnia 2025 roku dr hab. Krzysztof Kozłowski, prof. SGH, złożył rezygnację z pełnionej funkcji prorektora ds. dydaktyki i studentów, z powodów rodzinnych.
Dr hab. Andrzej Zawistowski jest historykiem, specjalizuje się w najnowszej historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów gospodarczych i społecznych. Od 1998 r. jest pracownikiem naukowym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Był licealnym nauczycielem historii oraz edukatorem w środowiskach polonijnych. Przez ponad dziesięć lat pracował w Instytucie Pamięci Narodowej. W latach 2012–2016 kierował tam Biurem Edukacji Publicznej – największą w Polsce instytucją łączącą działalność naukową, edukacyjną i wydawniczą w zakresie badań nad historią najnowszą. Przewodził również radzie programowej popularnonaukowego miesięcznika historycznego „pamięć.pl”. W latach 2017–2020 kierownik Działu Historycznego Muzeum Powstania Warszawskiego.
Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i kilkuset popularnonaukowych, a także merytorycznego opracowania wydanej w kilkunastu językach historycznej gry planszowej „Kolejka” (nagroda „Gra planszowa roku” 2012) . W 2018 r. monografia książkę „Bilety do sklepu. Handel reglamentowany w PRL” została wyróżniona w konkursie Książka Historyczna Roku w kategorii Najlepsza książka naukowa. W 2019 r. książka „Stacja Plac Dzierżyńskiego czyli Metro, którego Warszawa nie zobaczyła. Budowa warszawskiej kolei podziemnej w latach 50. XX w." zdobyła nagrodę historyczną Klio drugiego stopnia w kategorii Varsaviana.