Laureaci plebiscytu Żagle Biznesu SGH 2022

Żagle Biznesu SGH to konkurs wyróżniający przedsiębiorstwa, założone i prowadzone przez studentów, doktorantów i absolwentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Nagradzamy nie tylko sukcesy gospodarcze, ale przede wszystkim realizowanie najlepszych praktyk w różnych obszarach. Głównym tematem plebiscytu są inteligentne organizacje. Po raz piąty podczas inauguracji roku akademickiego w październiku w SGH wręczono nagrody Żagle Biznesu SGH. Statuetki odebrały trzy firmy. 19 grudnia odbyło się spotkanie z laureatami, podczas którego przybliżono specyfikę działalności każdej firmy.

Foodtech.ac – nagroda grand prix, zgłoszenie w kategorii CSR. Akcelerator startupów z branży spożywczo-technologicznej. To grupa doświadczonych właścicieli firm, menedżerów i inwestorów, którzy poszukują projektów z obszarów nowoczesnej żywności, foodtech, alternatywnych źródeł białka, opakowań, ograniczania marnotrawienia żywności oraz agritech. Poprzez programy akceleracyjne wspierają startupy i młode firmy w rozwijaniu biznesu, tworzeniu nowych produktów, wchodzeniu do sieci handlowych oraz w nowe kanały dystrybucji i pozyskiwaniu inwestorów.

Startup Development House – nagroda grand prix, zgłoszenie w kategorii organizacja. Software house pomagający rozwijać innowacje. Doświadczony zespół kompleksowo wspiera firmy w transformacji cyfrowej przy wykorzystaniu nowoczesnych metod tworzenia produktów cyfrowych. W ofercie Startup Development House są usługi w zakresie tworzenia aplikacji, projektowania i prototypowania, akceleracji start-upów i innowacji korporacyjnych. Wśród klientów znajdują się korporacje takie jak Siemens, ale też inne, wiodące start-upy. 

Ars Estetica sp. z o.o – nagroda w kategorii produkt/usługa. Firma jest podmiotem leczniczym i przedsiębiorstwem edukującym pacjentów i profesjonalistów ze świata stomatologii interdyscyplinarnej. Firma świadczy usługi stomatologiczne – kompleksowe, z zastosowaniem muzykoterapii aktywnej dla pacjentów wrażliwych. Wykorzystując minimalnie inwazyjne rozwiązania zarówno w zmianie kształtu, koloru zębów i metamorfoz uśmiechu, ale też w prawidłowym ustawieniu zębów, dba o zdrowie i uśmiech swoich pacjentów.

Gratulujemy!