Rozmowy o przywództwie z Moniką Galecką, Teatr Syrena

Gościnią rektora SGH, prof. Piotra Wachowiaka w szóstym odcinku cyklu Rozmowy o przywództwie była Monika Walecka, absolwentka stosunków międzynarodowych SGH, Stosunków Ekonomicznych na Uniwersytecie Marne-la-Vallee. Pracowała w instytucjach europejskich w Brukseli (Parlament Europejski, Ambasada RP), a także w Edynburgu (Festiwal Fringe) i Los Angeles (Cirque du Soleil). 

W Polsce doświadczenie zdobywała w organizacjach pozarządowych (rzeczniczka prasowa Amnesty International) i instytucjach kultury (koordynatorka ds. mediów w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej). W Teatrze Syrena była producentką, koordynatorką zespołu produkcyjno-technicznego, pełniła również obowiązki dyrektorki teatru. Współpracowała m.in. z Jackiem Mikołajczykiem, Wojciechem Kościelniakiem, Bogusławem Lindą, Wojciechem Malajkatem, Adamem Sajnukiem i Michałem Walczakiem zarządzając kilkudziesięcioosobowymi zespołami technicznymi i artystycznymi.

Jak absolwentka SGH została dyrektorką teatru i dlaczego tak nietuzinkowe kariery, nie do końca związane z profilem SGH są mimo wszystko możliwe po ukończeniu naszej uczelni? Jakie narzędzia daje uczelnia swoim absolwentom, które w sposób uniwersalny pomagają im znaleźć w każdej z obranych ścieżek zawodowych?

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy

„Rozmowy o przywództwie” to cykl rozmów rektora SGH, prof. Piotra Wachowiaka ze znanymi i cenionymi liderami świata biznesu. Nagrania są co dwa tygodnie publikowane na kanale SGH w serwisie YouTube 

"Chcę, aby liderzy świata biznesu opowiedzieli, o tym, jak zmienia się idea współczesnego przywództwa, jakie cechy powinien posiadać nowoczesny przywódca i w jaki sposób powinien wspierać zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa, a także tworzyć etyczne i przyjazne środowisko pracy" – mówi rektor.

Wszystkie dotychczas zrealizowane odcinki programu znajdują się TU