Konkursy EY – dlaczego warto wziąć w nich udział i wygrać do 30 tysięcy złotych

dwoje młodych ludzi reklamuje konkurs firmy consultingowej

Jako ambasadorka EY przez ostatnie tygodnie wielokrotnie spotykałam was na korytarzach i w salach „Wielkiej Różowej”, rozmawiałam na standach, przychodziłam do waszych organizacji, żeby przybliżyć ideę konkursów przygotowanych przez EY Polska. Podczas spotkań i rozmów o konkursach EYe on Tax i EY Financial Challenger najbardziej zaskoczyło mnie wasze powątpiewanie we własne siły – zupełnie niesłusznie!

Zacząć należy jednak od początku, a zatem od wyjaśnienia, na czym polegają oba konkursy. Z EYe on Tax sprawa jest prosta, bo jak sama nazwa wskazuje, chodzi o świat doradztwa podatkowego. Natomiast EY Financial Challenger to przygoda w świecie corporate finance, czyli fuzje, przejęcia, kupna i wyceny spółek. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego. Słysząc to wszystko, wielu z was przychodzi do mnie i pyta, czy na pierwszym roku studiów jest w ogóle sens próbować? Otóż jest! I to z kilku powodów. Po pierwsze, konkursy EY zostały przygotowane z myślą o studentach bez doświadczenia w branży (regulamin dosłownie zabrania brania w nich udziału osobom, które były zatrudnione lub odbyły staż dłuższy niż 3 miesiące w firmach lub działach związanych z tematyką konkursu). Po drugie, idąc na drugi rok studiów, nie będziecie mieli jeszcze żadnego zaliczonego przedmiotu bezpośrednio związanego z tematyką, któregokolwiek z tych konkursów. Po trzecie, pamiętajcie, że nie jesteście sami z zadaniami konkursowymi – oba (poza pierwszym etapem) rozwiązujecie w drużynach!

zdjęcie młodej kobiety

„Bycie ambasadorem EY to doskonała okazja, aby nie tylko poznać od środka jedną z
największych firm konsultingowych na świecie, ale także do zdobycia doświadczenie w
employer brandingu czy event managemencie.” – podkreśla ambasadorka EY Barbara Olczak.

Jeżeli wciąż nie jesteście przekonani, to chcę wam przypomnieć o jednej ważnej kwestii – w życiu wcale nie uczymy się najwięcej, wygrywając, lecz zdobywając nowe doświadczenia. Zarówno EYe on Tax jak i EY Financial Challenger to nieliczne okazje na każdym etapie studiów, dzięki którym możecie dowiedzieć się, czy doradztwo strategiczne, consulting i doradztwo podatkowe to tylko prestiżowe określenia, czy może dziedziny, w których naprawdę chcecie się rozwijać.
Skoro dotrwaliście do tego momentu, to znaczy, że was przekonałam i czekacie na wszystkie szczegóły. Oba konkursy składają się z trzech etapów i w obu przypadkach pierwszym etapem jest krótki test, który rozwiązujecie w zaciszu domowym. Serdecznie polecam do tego gadżet w postaci EY-owych skarpetek – ale o tym, jak je zdobyć, dowiecie się na końcu tego tekstu. Dwa kolejne etapy nieco się od siebie różnią. Drugi etap konkursu EY Financial Challenger to czas na pracę zespołową, czyli wycenę spółki, którą kończy prezentacja przed ekspertami z EY. W finale czeka na was symulacja transakcji kupna/sprzedaży spółki, która sprawdzi wasze umiejętności modelowania i negocjacji. Na zwycięski zespół czekają płatne praktyki lub praca w EY oraz 30 000 zł. Oddychacie jeszcze? Na drugim etapie EYe on Tax na uczestników czeka rozwiązanie dwóch spośród sześciu podanych case’ów. Pamiętajcie, że tu nie chodzi o ilość, a o jakość – przy klasyfikacji do finału pod uwagę brane są tylko dwa najlepsze casy. Nie jesteście też sami. Poza waszą drużyną czeka na was również wsparcie w formie warsztatów przygotowanych przez EY-erów i EY-erki. Już na tym etapie czekają na was nagrody! Finał to oczywiście największe emocje, bo przed wami wyzwanie w postaci m.in. symulacji rozprawy sądowej przed sędziami NSA. A co z nagrodami? Najlepsi otrzymają ofertę pracy lub praktyk w EY, a wygrany zespół zgarnie 24 000 złotych!

plakat reklamujący konkurs firmy EY

„EY to firma niezwykle otwarta i wspierająca każdy pomysł czy inicjatywę ambasadorów, dzięki czemu jeszcze jako studenci już mamy ogromne pole do działania i rozwoju!” – wskazuje Olczak.

Wciąż czujecie niedosyt? Chcecie wiedzieć więcej? Szukacie już linku do zapisów? Zapraszam zatem na strony obu konkursów: eyeontax.pl oraz eyfc.pl. Zgłoszenia trwają do 24 listopada! I tutaj przyszła pora, abym przekazała, jak zdobyć zestaw żółtych gadżetów, w tym najlepsze skarpety na świecie! Wystarczy przy rejestracji wpisać kod polecający: EYBASIA21. Pospiesz się, bo liczba pakietów jest ograniczona!

Jeżeli po przeczytaniu mojego tekstu wciąż macie pytania, chcecie porozmawiać o konkursach lub o czymkolwiek związanym z EY, piszcie do mnie śmiało na maila lub na Instagramie! Trzymam kciuki i do zobaczenia wkrótce!

Basia Olczak, ambasadorka EY

Barbara Olczak aktywnie udziela się w licznych projektach międzynarodowej organizacji AIESEC, m.in. jako liderka zespołu B2C czy organizatorka jednego z kultowych obozów zerowych w SGH – Adapciaka 2021! Możecie ją też kojarzyć z poprzedniej edycji Biegu SGH. W wolnych chwilach pochłania książki, tęskni za jeździectwem lub uczy się egzotycznych języków.