Canvas Challenge 2019

Konkurs dla tych, którzy mają  w głowie plan na swój biznes i są gotowi go realizować.

Rozwijanie własnego projektu biznesowego nie jest proste, zwłaszcza na początku przedsiębiorczej drogi. Co jest główną bolączką młodych innowatorów stojących na progu swojej wymarzonej działalności? Według badań jest to głównie brak finansowania i specjalistycznej wiedzy. Młodzi przedsiębiorcy chcą się skupić na rozwijaniu podstawowej działalności, tymczasem często się gubią w gąszczu codziennych obowiązków i cierpią z braku doświadczenia. Brakuje im wiedzy i środków na rozwijanie działalności w środowisku, w którym pochłania ich wszystko tylko nie to, co miało być kluczem ich działalności. 

Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH, wychodząc naprzeciw tym problemom, dąży do stworzenia środowiska przedsiębiorczego pozwalającego realizować praktyczne projekty. Specjalnie dla wszystkich, którzy mają w głowie plan na swój biznes i są gotowi go realizować, przygotowaliśmy Canvas Challenge im. Jana Dmochowskiego. To już druga edycja tego konkursu, który spotkał się z pozytywnym odzewem społeczności akademickiej.

Poprzedni konkurs był kierowany do studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Tym razem możliwość uczestnictwa rozszerzamy o uczniów warszawskich szkół średnich.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie modeli biznesowych zgodnie z metodyką canvas. Kapituła konkursu wybierze najbardziej merytoryczny oraz realistyczny model biznesowy. Autor najlepszego modelu biznesowego otrzyma nagrody rzeczowe oraz zaproszenie na warsztaty z tworzenia modeli biznesowych dla niego i całej klasy. Warsztaty odbędą się w wybranym po uzgodnieniu z opiekunem terminie w SGH. Studenci SGH walczą o dodatkową nagrodę pieniężną w postaci 1000 zł, pozwalającą na rozpoczęcie prac nad projektem. Finał konkursu z wręczeniem nagród odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. przy okazji targów Let’s Startup w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Targi, organizowane już po raz szósty, przyciągają wiele firm i funduszy oraz są okazją do zapoznania się z tym, jak funkcjonuje świat startupowy.

Więcej o tym, jak poprawnie stworzyć model biznesowy, korzystając z metodyki canvas, można się było dowiedzieć podczas warsztatów organizowanych przez Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH.

Kamil Flig, Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii SGH

Tegoroczna edycja konkursu Canvas Challenge objęta została Patronatem Honorowym Rektora SGH oraz Patronatem Honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Patronem konkursu po raz kolejny została firma Hefra S.A. Patronat i wsparcie merytoryczne zapewnia również Startup Academy.