Więcej niż taniec

Na zdjęciu: Drużyna SGH w pełnym składzie

Poczucie rytmu, idealna synchronizacja, piękne stroje i trudny układ – tak w kilku słowach można opisać aerobik sportowy. Trudno o piękniejsze zawody w całym cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Nie mogło tam oczywiście zabraknąć reprezentacji naszej Alma Mater.

W miniony weekend w Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym. Ponad 100 utalentowanych zawodniczek i zawodników rywalizowało w pięciu konkurencjach – teamów, trójek, duetów, solistów i solistek. W sobotę i niedzielę nasza drużyna (w składzie: Anna Gołaszewska, Weronika Szkudlarek, Alena Zhurauskaya, Julia Krakowska, Aleksandra Bogus i Katarzyna Sobieszkoda) wzięła udział w zmaganiach teamów z całej Polski. Pierwszego dnia zawodów dziewczyny bez najmniejszego problemu zakwalifikowały się do finału. Podczas niedzielnych rozgrywek finałowych nasze zawodniczki wywalczyły miano 7. drużyny akademickiej w Polsce, przeskakując o jedno miejsce do przodu w porównaniu z zeszłym rokiem. Jednocześnie w kategorii solistek naszą uczelnię reprezentowała Zofia Kraśnicka, która po wspaniałym występie zajęła 6. miejsce, pokonując tym samym 14 innych zawodniczek. Po zsumowaniu punktacji z obu kategorii reprezentacja Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zajęła 7. miejsce w klasyfikacji generalnej w aerobiku sportowym.

Na zdjęciu: Trenerka Anna Milińska-Tymendorf z Zofią Kraśnicką

Trenerka Anna Milińska-Tymendorf z Zofią Kraśnicką.

Sukces naszej reprezentacji to efekt ciężkiej i wytężonej pracy wszystkich zawodniczek, które trenowały pod czujnym okiem niezawodnej trenerki – Anny Milińskiej-Tymendorf. Dziewczyny nie zamierzają na tym poprzestać – przed nimi teraz zasłużony odpoczynek, a później dalsza praca nad wynikami. Gratulujemy naszym reprezentantkom i życzymy powodzenia w kolejnych sezonach!

Całe zawody były transmitowane na żywo na platformie YouTube na kanale AZS Kraków. Transmisja została zapisana i można nadal ją oglądać, do czego serdecznie zapraszamy!

 


ANNA GOŁASZEWSKA, kierownik Sekcji Aerobiku Sportowego AZS SGH, członek Zarządu AZS SGH