Turniej Siłacza

Pamiątkowe zdjęcie uczestników tegorocznego Turnieju Siłacza SGH

Magdalena Aleksiejuk i Michał Żuraw najsilniejszymi ludźmi SGH 2022

Po dwuletniej pandemicznej przerwie w SGH powrócił Turniej Siłacza. O miano najsilniejszych ludzi naszej uczelni walczyło 12 śmiałków, ale zwyciężyć mogli tylko najlepsi!

W Ośrodku Kulturystycznym SGH 11 kwietnia odbyła się XX jubileuszowa edycja popularnego Turnieju Siłacza. W wyciskaniu sztangi leżąc o miano zmierzyli się studentki/-ci, absolwenci, a nawet pracownik – Łukasz Wolski, będący na co dzień trenerem naszych szczypiornistek i szczypiornistów. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik miał po trzy podejścia, a najlepszy wynik został skorygowany o tzw. przelicznik IPF, tj. stosunek wagi ciała do podniesionego ciężaru. Walka o puchary trwała do samego końca, a o zwycięstwie w kategorii mężczyzn zdecydowała masa ciała (Michał Żuraw i Patryk Kolan wycisnęli w najlepszej próbie po 130 kg).

Wyniki kobiet: Magdalena Aleksiejuk (65 kg), Anna Elsner (50 kg), Emilia Matrejek (30 kg).

Wyniki mężczyzn: Michał Żuraw (130 kg przy masie ciała 74,4 kg), Patryk Kolan (130 kg przy masie ciała 90,1 kg), Dominik Zieliński (110 kg i tu też zwycięstwo masą ciała, bo 4. zawodnik – Kiryl Rudovich był od Dominika 15 kg cięższy), Kiryl Rudovich (110 kg), Radzivon Tsitko (100 kg), Łukasz Wolski (90 kg), Maksymilian Skalski (85 kg), Szymon Młynarczyk (75 kg), Maksim Kramianeuski (60 kg).
Nad poprawnością przebiegu zawodów czuwali sędziowie: mgr Andrzej Musiał (emerytowany trener sekcji atletycznej) i mgr Krzysztof Staniszewski (trener sekcji żeglarskiej). Dziękujemy za udział, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do startu za rok!

 


Magdalena Bryk, członek Zarządu AZS SGH