Pierwszoroczniacy z SGH znów na podium

Na zdjęciu studenci SGH na podium

W pierwszy weekend grudnia 2021 r. reprezentacja AZS Warszawa ponownie wygrała Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku.

Szczególnie cieszą wygrane dwóch przedstawicielek Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie: Zuzanny Bąk i Urszuli Zawadzkiej.

Impreza odbyła się po raz dwunasty, tym razem w Lublinie. Jest ona o tyle wyjątkowa, że można w niej wziąć udział tylko raz w życiu – na pierwszym roku pierwszego licencjatu. Wcześniej studenci I roku z uczelni warszawskich spotkali się na obiektach stołecznego AWF-u na Varsoviadzie, aby uczestniczyć w pierwszych zawodach akademickich i wywalczyć przepustkę do wymarzonego finału. Wyjazd na Lubelszczyznę był zagwarantowany dla najlepszej drużyny w każdej z dyscyplin drużynowych oraz dwóch najlepszych zawodniczek i zawodników w każdej z dyscyplin indywidualnych.

Na zdjęciu studenci SGH z dyplomami

Aż 80-osobowa grupa pierwszoroczniaków z Warszawy pojechała do Lublina pod wodzą dwojga członków Zarządu AZS SGH – Magdaleny Bryk i Kacpra Kopki. Z dumą informujemy, że warszawiacy obroniła tytuł najlepszej ekipy w Polsce! Najbardziej cieszy fakt, że do tego sukcesu przyczyniły się również zawodniczki Wielkiej Różowej. Ula Zawadzka nie miała sobie równych w wadze open kobiet na ergometrze wioślarskim, a Zuzanna Bąk była najszybsza w biegach przełajowych. Do wygranej drużynowo w klasyfikacji kobiet na ergometrze przyczyniła się także Ania Paćkowska, na pływalni trzy razy punktowała Wiktoria Zając, a drugą naszą reprezentantką w biegach była Marta Chmielewska. Udział każdej z naszych zawodniczek jest tym cenniejszy, że w ostatecznym rankingu Warszawa wygrała z (drugim) Krakowem… jednym punktem!

Na zdjęciu studenci AZS

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naszym najmłodszym zawodniczkom!


MAGDALENA BRYK, członek Zarządu AZS SGH